Jaga seda postitust

Rocca al Mare vabaõhumuuseumis on jaaniõhtul suur pidu

Jaaniõhtul, 23. juunil kutsub Eesti Vabaõhumuuseum hunnitu vaatega Rocca al Mare kaldapealsele suurele peole. Õhtu jooksul saab nautida eri ajastute stiilis peoprogramme ja artistide kontserti. Peaesinejateks on Svjata Vatra ja Tuulelõõtsutajad.

Sündmuse korraldaja Triin Aadli sõnul on jaaniõhtu täis imelisi juhtumisi ja maagiat ning vabaõhumuuseumis saab sellest osa terve perega.

„Valge jaaniöö on üks ilusamaid aegu aastas, ja nagu vanarahvaski ütles, ei või sel ajal keegi koju kopitama jääda. Pakume vabaõhumuuseumis hea võimaluse veeta jaaniõhtut meeldivas seltskonnas ja looduskaunis kohas, seejuures pealinnast lahkumata,“ rääkis Aadli.

Jaaniõhtu peoprogramm algab vabaõhumuuseumis 23. juunil kell 19 jaanitulede süütamise rongkäiguga, kuhu on oodatud kõik peolised. Nätsi tuuliku kontsertlaval kütab kirgi Svjata Vatra, romantilist meeleolu loob Trio Romansid. Kiigeplatsi tantsulaval mängivad rahvalikke lugusid Tuulelõõtsutajad ja Pritsu Brass.

Vanade külapidude traditsiooni ühes tantsus keerlevate triibuseelikute, mängude ja kiikumisega hoiavad üleval Leigarid külaväljakul. Roosta talus tähistatakse jaaniõhtut 200 aasta taguste kommete kohaselt jaanitoitude, laulu ja pillimänguga. Kuie koolis saab aga osa rahwapeost aastal 1917 – ajal, mil toimuvad ka Eesti maanõukogu saadikute valimised. On puhkpillimuusikat, etteasteid ja jõukatsumisi, toimub loterii allegrii.

Jüri-Jaagu talu õuel jagavad õlle pruulimise tarkusi Õllenaut ja nanoPruul. Punuda saab jaanipärga ja meisterdada sõnajalaõit. Kolga talu saunas on kõigile julgetele avatud ennustus- ja nõidustekoda. Härjapea talu verandal lauldakse kitarri saatel ilusaid eestiaegseid lugusid. Igaüks võib kaasa võtta oma pilli või meelepärase laulupala.

Muuseumi talud on avatud kell 10-22.30, tegevuspunktid kell 19-23, Kolu kõrts kell 11-24. Piletihinnad: tavapilet 14 €, sooduspilet 7 €, perepilet 28 €. Piletid on müügil muuseumi kassas ja kodulehel.

Ürituse kava leiab muuseumi veebist.

Muuseumisse toovad ja viivad tasuta eribussid nii kesklinnast Viru hotelli eest kui Väike-Õismäelt.

Üritust toetavad: Haabersti LOV, AS Kalev, Pirita VAK, A le Coq, AS Tere, Tallinna Legendid ja Leibur.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri