Jaga seda postitust

Rockist rahvamuusikani – vaata nädalalõpu sündmusi

Lähipäevil on üle Eesti palju kontserte ja festivale. Siin on neist ülevaade.

Pärimusmuusika keskuse hooaja lõpupidu

25.05 Viljandi, Pärimusmuusika ait

Eesti Pärimusmuusika Keskuse hooaja lõpupidu toimub 25. mail ja kestab hommikust õhtuni. Võtame kokku 2017/2018 hooaja, vaatame tagasi ja pidutseme edasi.

14:00 Laulu- ja mänguringi lõpupiknik Kirsimäe kiige juures (Tasuta). Kõik, kes hooaja jooksul on käinud kas laulu- ja mänguringis kogu perele või titelaulu- ja mängutoas saavad kokku Kirsimäel. Laulame, jutustame ja vanemate loal saab kiikuda ka. Loomulikult on oodatud kõik, kes soovivad lihtsalt veeta toreda pärastlõuna vabas õhus.

19:00 Tantsuõhtu ansambliga Justament (10 € / 12 €). Võtame kokku meie kontserthooaja tehes ühe mõnusa tantsupeo. Kes soovib muusikat vaid kuulata saab seda teha laua taga. 12 € pilet broneerib nimelise koha lauas, mis asub suures saalis. 10 € pilet võimaldab sissepääsu peole, istuda saab rõdul või kohvikus või juhul kui suure saali laudade taga on mõni vaba koht. Kontserdipilet tagab sissepääsu terrassidiskole.

21:00 Terrassidisko (5 €). Õhtu lõpuks võtame kokku pidudehooaja ning kuulutame avatuks terrassihooaja. Muusikat mängivad meie enda maja töötajad – hoia silmad-kõrvad lahti sest info DJ’de kohta selgub aja jooksul! Kusjuures kõik, kes tulevad Justamendi kontserdile saavad terrassidiskole tasuta sisse.

Tuulekala festival

26.05 Orjaku küla, Orjaku sadam

Tuulekala festivalil saavad kokku need, kes näoga mere poole, ja need, kes peavad lugu heast toidust, tantsust ja kalameeste juttudest. Tuulekala festivalil trollitakse tuulehaugi, valitakse parim kalatoit ja võrreldakse saaki. Õhtu lõpeb tantsuga.

Margaret ja Kadriorg. Kirjandus- ja muusikaõhtu Kadrioru südames

25.05.2018 Kadrioru kunstimuuseum

Elo Viiding (tekst). Duetid: Jekaterina Rostovtseva (klaver) ja Karina Rostovtseva (viiul). Reet Ruubel (klaver) ja Miia Ruubel (viiul). Kavas: Antonio Vivaldi, Jules Massenet, Edward Elgar, Jean Sibelius. Elo Viidingu raamatu „Margaret ja Kadriorg“ ilmumisele pühendatud kontsert. Katkeid raamatust, mis vahendavad ema ja tütre Kadrioru jalutuskäike, lossipargi ajalugu ja hinge, Kadrioru suurte ja tillukeste asukate elu, loeb autor. Antonio Vivaldi, Jules Massenet’, Edward Elgari, Jean Sibeliuse ja Heino Elleri teoseid esitavad professionaalsetest muusikutest emade ja tütarde duetid. Raamat „Margaret ja Kadriorg“ on ilmunud Kadrioru 300. aastapäevaks Rahvuskultuurifondi ja Eesti Kultuurkapitali toetusel. Koostööpartner Tallinna Muusikakeskkool. Täispilet 12 € / sooduspilet 8 €. Kontserdipilet kehtib samal päeval ka näitusepiletina.

Rockbändi Nickelback kontsert

25.05 Tallinna lauluväljak

Üks edukamaid rockbände maailmas Nickelback annab 25. mail Tallinna Lauluväljakul suurejoonelise show.

Skálmöld (isl), Stam1na (fin), Goreoserd (est)

25.05 Klubi Tapper, Tallinn

25. mail annab oma esimese soolokontserdi Eestis Islandi üks suurimaid metalbände Skálmöld. Kauge Põhjamaa sõjarditele on see Eestit väisata kolmandat korda. Skálmöld pole eestlastele võõras. Viimati käidi soojendamas Korpiklaanit ning enne seda ka Eluveitiet. Nüüd antakse esmakordselt täispikk soolokontsert fännide rõõmuks klubis Tapper. Ka teine esineja pole eestlastele võõras. Soome üht edukamat thrash metali bändi oleme varasemalt samuti Eestis korraldanud. Stam1nat võib kindlasti lugeda ürituse kaas-peaesinejaks. Kodumaistest bändidest sai hea uudise osaliseks ansambel Goresoerd, kes valiti Skálmöldi ning Stam1na Baltimaade tuurile kaasosaliseks. Uksed üritusele avatakse kell 19:00 ning üritus on vanusepiiranguta. Piletid kontserdile tulevad müügile 25. jaanuaril kõigis Piletilevi müügipunktides ning Circle-K teenindusjaamades hinnaga 25 eurot. 23-eurosed fännipiletid tulevad samal päeval müügile pubisse Woodstock.

Läänemaa tantsupidu “Nüüd on minu kord”

26.05 Haapsalu linn, piiskopilinnus

2018. aasta tantsupeo pühendame Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale ja Heljo Talmeti 95. sünniaastapäevale. Esmakordselt kutsume lavastugruppi noored tantsijad ja anname neile võimaluse tantsuõpetajatest mentorite juhendamisel lavastajatena kätt proovida.

Kuressaare tänavafestival

26.05 Kuressaare kesklinn

Kevadine Kuressaare sulgeb kesklinna autodele ja annab ruumi jalakäijatele, jalgratturitele, kauplejatele, kunstnikele, luuletajatele ja leemekulbiliigutajatele.

Järvamaa laulu- ja tantsupidu

26.05 Paide vallimäel

Maakonna taidlusrahva pidupäev. Seekord Paides toimuv Järvamaa kooride ja tantsurühmade suur ühiskontsert.

Iron Maiden – The Legacy Of The Beast Tour

26.05 Saku Suurhall

Laupäeval, 26. mail, esineb Tallinnas Saku Suurhallis uue maailmaturnee avakontserdiga metal-muusika legend IRON MAIDEN. Erikülalisena astub laval üles maailma üks rajumaid metalcore bände Killswitch Engage.

Ansambel NOORKUU kontsert – 9. Viimsi JazzPopFest

26.05 Pirita linnaosa, Viimsi kool

Tšellokvartett C-JAMi kontsert Viimsi mõisas

26.05 Viimsi sõjamuuseum

Lohusalu tantsuõhtud 2018 – Erich Krieger

26.05 Lohusalu küla, Lohusalu sadam

Bob Mintzer (saksofon, USA)

27.05 Tallinna kesklinn, Vene Teater

Allikas: Puhkaeestis.ee

Avafoto: Iron Maiden

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri