Jaga seda postitust

Saksamaa vajab hädasti oskustöötajaid

Saksamaal on nõudlus hooldajate järele alates 2015. aastast suurenenud ligi poole võrra. Ainuüksi hooldusõdesid on vaja 35 000.

Umbes sama palju vajatakse ämmaemandaid, nende täitmata kohtade arv on eelmisest aastast alates kahekordistunud.
Kogu tervishoiuvaldkonnas aga ennustatakse, et 2030. aastaks on tööturul vajaka ligi miljonist töötajast.

F: Pixabay.com

Praegu on Saksamaal eakate hooldajate tööjõupuudus sellises olukorras, et töötaja leidmiseks kulub keskmiselt pool aastat, teatas employland.de.

Olukorra paranemise märke pole näha, sest demograafiliste muutuste tõttu vajab Saksamaal hooldust üha rohkem inimesi. Samal ajal aga väheneb nende inimeste arv, kes on valmis hooldustööga tegelema.

Tööjõupuudus ei kollita ainult eakate hooldust. Samuti on raske leida töötajaid, kel oleks ämmaemanda ja sünnitusõe tööoskused.

Eelmisel aastal levis rasedatele Saksamaa kohta isegi reisihoiatus, sest suurel osal riigi aladel pole turvaline sünnitamine garanteeritud – haiglates on sünnituse vastuvõturuume suletud ja ämmaemandaid on liiga vähe.

Employlandi teatel saab seda probleemi lahendada vaid immigrantide abil, kes oleksid nõus tulema Saksamaale neid töökohti täitma.

Keeleoskuse puudumine võib saada takistuseks

Saksamaal on tervishoiutöötajail ja õenduses nõutud vähemalt saksa keele oskus B2-tasemel. Kuid on ka ameteid, kuhu saab A2-taseme keeleoskusega. Keelekursuste ja tulevase tööandja kaasabil on võimalik oskust parandada ning tõsta see nõutud B2 tasemeni.

Teistest riikidest Saksamaal tööd otsivatele inimestele võib kogu protsess olla aeganõudev, aga kui võtta appi Employland, saab asju lihtsamalt ajada. Employlandis saab teha endale personaalse konto, mida näevad Saksamaa tööandjad. Tööotsijale on konto loomine see tasuta.

Kui tööotsija on tööandjale sobiv, võtab asjaajamise üle Employland. Ettevõte ajab korda dokumendid ja juriidilise asjaajamise. Need kulud tasub tavaliselt tulevane tööandja.

Tööjõupuudus on Saksamaal ka muudes valdkondades. Seepärast on valitsus kavandamas seadusemuudatust, mis lihtsustaks teistest riikidest pärit oskustööliste palkamist.

Ilma immigrantideta on 2030. aastaks Saksamaal vajaka ligi viiest miljonist oskustöölisest. Riigil jääb seetõttu saamata rohkem kui 500 miljardit eurot.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri