Jaga seda postitust

Samasoolised saavad nüüd ametlikult abielluda Celebrity Cruises laevadel ja laevapileti saab osta ka Eestist

Samasoolistel, kes soovivad abielluda merel, on nüüd see võimalus olemas – Celebrity Cruises kruiisilaevadel saab seda teha ning sõlmitud abielu on ametlik. Vähemalt Malta seaduste järgi.

Enamik Celebrity laevakompanii alustest on registreeritud Euroopa Liidu liikmesriigis Maltal, kus samasooliste abielu on võrdsustatud heteropaaride abieluga. See tähendab, et riik tunnistab Celebrity laevadel sõlmitud abielu.

Celebrity Eclipse. F: Pixabay.com

Heteropaaride abielusid on alati saanud laevadel sõlmida, kui kaptenile on registreerimise õigus seadusega antud. Riigiti on see erinevalt korraldatud.

Kuigi laev on juriidiliselt selle riigi territoorium, kus laev on registreeritud, ei anna see vähemalt Eesti seaduste järgi automaatselt kaptenile abielu registreerimise õigust. Eestis sõlmib abielu maavalitsuse või Tallinna perekonnaseisuameti ametnik, vaimulik või notar. Abiellumiseks tuleb esitada maavalitsusele või perekonnaseisuametile, kus soovitakse abielu sõlmida, isiklikult kohale tulles ühine kirjalik abiellumisavaldus.

Seega Eesti kodanik ei saa niisama lihtsalt Malta laevadel ametlikult abielluda, seda enam, et samasooliste abieluga on meil paras segadus.

Samasoolistel abielu

F: Pixabay.com

See aga ei tähenda, et samasoolised ei võiks välismaal või lausa merel abiellumise tseremoonia korraldada.

Celebrity pakub selleks täiskomplekti. Korraldatakse kogu tseremoonia, tellida saab live-bändi, tunnise fotosessiooni, tordi, vahuveini, lilled ja kajuti dekoreerimise.

Celebrity laevad teevad kruiise Kariibidel, Vahemerel ja Aasias. Neid vahendab ka Estravel.

Välismaal abiellumisel tuleb tähele panna mitut asjaolu.

Siin Eesti välisministeeriumi soovitused:

Võtke ühendust vastava riigi ametkonnaga või saatkonnaga ja küsige, milliseid dokumente peate abiellumiseks esitama.

Veenduge, et välisriigis sõlmitav abielu on selles riigis seaduslik.

Enne abiellumist välismaal tehke kindlaks, et välisriigis välja antud abielutunnistus on tunnustatud/kehtiv ka Eestis.

Tutvuge põhjalikult välisriigi seadustega. Mõnes riigis ei ole võimalik pärast abielu sõlmimist jätta alles neiupõlvenime, teises riigis ei pruugi nime muutus kajastuda abielutunnistusel. Kui Eestis on abielu sõlmimine perekonnanime muutmise üks alustest, siis välisriigis ei pruugi see nii olla. On riike, kus pärast abielu sõlmimist abikaasade perekonnanimi ei muutu. Seega selleks, et edaspidi kanda abikaasa perekonnanime, tuleb Eestis ette võtta eraldi nimemuutmise protseduur.

Välisriigis abielu sõlmides tuleb abielutunnistus kas legaliseerida või kinnitada apostilliga välisriigi vastavas ametiasutuses.

Välisriigis legaliseeritud abielutunnistus tuleb legaliseerida ka Eesti välisministeeriumis. See võib võtta aega, kui välisministeeriumis puudub vastava välisriigi ametniku allkirjanäidis. Allkirjanäidise saamiseks riigist, kus Eestil puudub välisesindus, võib kuluda kuid või osutuda hoopis võimatuks.

Välisriigis sõlmitud abielust on kodanik kohustatud ühe kuu jooksul peale abielu sõlmimist informeerima kohalikku perekonnaseisuasutust, kes kannab selle Eesti rahvastikuregistrisse.

Vältimaks aja- ja rahakulu võimalikele arusaamatustele ja paberimajandusele on soovitatav abielu registreerida Eestis ning sõrmuste vahetamise tseremoonia korraldada mõnel paradiisirannal.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri