Jaga seda postitust

Saudi Araabia leevendab viisareegleid

Kui sa pole palverännakul muslim, siis Saudi Araabiasse niisama lihtsalt ei pääse. Saab, aga viisat hankida on keerulisem kui enamikku teistesse riikidesse. Varsti avab see rangete islamireeglite järgi toimuv riik end rohkem.

saudi araabia meka

Meka. F: Pixabay.com

Ajaleht Al Watan kirjutas eelmisel nädalal, et viisasid hakatakse andma turismigruppides reisijatele, kelle reisi korraldab valitsuselt loa saanud operaator. See laiendab riiki lubatavate turistide ringi.

Seni on Saudi Araabia viisa olnud kättesaadav suhteliselt vähestele. Kui jätta palverändurid kõrvale, siis aastas käib Saudi Araabias umbes 200 000 turisti.

Viisareeglite muutmise teade tuli mõni kuu pärast seda, kui riik teatas, et leevendab islamireegleid kindlates piirkondades. Augustis kirjutas Reisiportaal, et ehitamisel on uus kuurort. See võtab enda alla riigi lääneosas Punases meres asuvad 50 saart. See on rohkem kui 300-kilomeetri pikkune rannikuala.

Piirkonnast, mille nimi on “Punase mere projekt”, saab poolautonoomne regioon. Sinna pääsemiseks pole viisat vaja ja seal kehtivad muust riigist erinevad seadused.

Vaata BBC värsket ülevaadet Saudi Araabia reformidest:

Uute reeglite ja kuurortiga loodab riik suurendada turistide arvu preaguselt 200 000-lt 1,5 miljonini 2020. aastal.

Viimasel ajal on Saudi Araabiast tulnud teisigi positiivseid uudiseid. Järgmisest aastast lubatakse seal naistel autot juhtida ja külastada mõnda spordikompleksi. Seda pole muidugi palju, aga vähemalt midagigi.

Kroonprints Mohammed bin Salman on lubanud, et riik muutub selliseks, nagu see oli varem – “mõõduka islamiga maaks, mis on avatud kõigile religioonidele, traditsioonidele ja inimestele kõikjal maailmas”.

Allikas: Lonely Planet

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri