Jaga seda postitust

Selgusid konkursi „Eesti avastamata aarded 2019. Tervise- ja heaoluturism” finalistid

MTÜ Lääne-Eesti Turismi poolt korraldatud konkursil „Eesti avastamata aarded 2019. Tervise- ja heaoluturism” osales kaheksa Eesti  turismipiirkonda ja -sihtkohta, kelle tervise- ja heaoluturismi tooted on jätkusuutlikud ja põhinevad sihtkoha loodus-, kultuuri- ja ajaloopärandil. Kandidaatide seast valis Eesti rahvuslik žürii välja viis finalisti, kelledeks on Narva-Jõesuu ja Narva, Setomaa piirkond koos Värskaga, Haapsalu,  Saaremaa ja Pärnu.

Viie nominendi hulgast valib rahvusvaheline žürii võitja, kes kuulutatakse välja 26-27. augustil Haapsalus peetaval regionaalsel turismikonverentsil.

F: Aaron Urb / Visit Estonia / Estonia Resort spa

Laekunud taotlusi hindas komisjon koosseisus EASi turismiarenduskeskuse, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, Eesti Spaaliidu, Tartu Ülikooli Pärnu Kolledži ja MTÜ Lääne-Eesti Turismi esindajad. Sihtkohti hinnati tulenevalt taotlusankeedist ja osalemiskriteeriumitest 26 mõõdiku alusel punktiskaalal 0-5. Selle alusel moodustus pingerida, mille viis esimest pääsesid edasi teise vooru. 

Komisjoni hinnangul pääsesid edasi need sihtkohad, kes suutsid terviseturismi temaatika hästi siduda piirkonna traditsioonide, looduse ja kultuuripärandiga. Samuti oli oluline see, et kuidas loodus ja ümbritsev keskkond on seotud ettevõtluse ja teenustega.

Komisjoni liikme, Tartu Ülikooli Pärnu kolledži turismimajanduse dotsendi ja õppejõu Heli Toomani sõnul on oluline teadlik ja mitmekesine terviseturismi terviktoodete pakkumine, et sihtkohta arendatakse ja turundatakse teadlikult ja piisavalt just kui tervise- ja heaoluturismisihtkohta. Kuna turism on siiski majandusharu, siis lisaks loodusele ja keskkonnale on oluline ka sihtkohale tulev tulu, terviklike terviseturismitoodete ja -teenuste müük.

Komisjon tõi ka üldiselt välja, et Eesti sihtkohtade hulgas oleks vaja tõsta üldist teadlikkust tervise- ja heaoluturismi teemavaldkonnast, mõistetest ja olemusest.

Projekti kommunikatsioonijuht Anneli Haabu: “Selle konkursi raames tehtud terviseturismi valdkonna kirjeldamine annab sihtkohale endale hea ülevaate valdkonna toodetest ja teenustest ning on aluseks tulevikus sellega rohkem süvitsi tegelemisel. Ka need sihtkohad, kes küll edasi ei pääsenud, said kindlasti kogemuse võrra rikkamaks. Augusti kuus külastab komisjon edasipääsenud viite sihtkohta. Külaskäikude raames teevad sihtkoha esindajad esitluse piirkonna terviseturismi teenustest ja toodetest ning koos külastatakse ka põnevamaid objekte ning puhkealasid. Eesti rahvuslik komisjon koondab taotlusankeetide ja kohapealsete külastuste põhjal info ja edastab selle rahvusvahelisele EDEN Euroopa sihtkohtade komisjonile, kus on liikmeid nii Poolast, Kreekast, Tšehhist, Ungarist ja Portugalist.” 

Konkurss seotud Euroopa Komisjoni algatusega “European Destinations of Excellence” (EDEN), millest Eesti võtab osa seitsmendat korda. EDEN algatuse eesmärk on esile tuua  suurlinnadest eemale jäävaid unikaalseid turismisihtkohti. EDEN sihtkohtade konkurss toimub üle aasta ning iga konkurss on erineval teemal. 2019. aasta teema on heaoluturism. Konkurssi rahastatakse Euroopa Komisjoni Cosme programmi raames.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri