Jaga seda postitust

Singer Vinger, Ivo Linna, laat ja vene autod – Haapsalu suve lõpetavad Nostalgiapäevad

Traditsiooniliselt septembrikuu teisel nädalavahetusel ehk 6.-8. septembril saab taas joone alla tõmmata sellesuvistele üritustele Haapsalus. Juba 15. aastat peetud nostalgiapäevad toovad seekord kokku enneolematu hulga nostalgiahõngulisi toidu- ja tööstuskaupu pakkuvaid laadakauplejaid, nõukaaegseid sõidukeid ja südantsoojendavaid lauljaid-tantsijaid.

Nostalgiapäevade avamine on reedel kell 21 SEE Teatris (Vaba 10). On oodata üllatusterohket avashowd ja sütitavaid kõnesid deviisi all „Lõpeta töö – Nostalgiapäevad on alanud!“.

Järgneb juba populaarseks saanud öösõit Haapsalu ajalooliste paikade külastamiseks. Kell 22 algaval tantsuõhtul peab oma 10. sünnipäeva VIA Klots, kes  suudab jala tatsuma ja puhvetis suu matsuma panna ka vanadel rokipeerudel.

Põhirõhk on laupäeval kell 13 Mulla tänava ja Lihula mnt ristmikult algaval kõikvõimalike nostalgiliste kahe- ja enamarattaliste sõidukite paraadil. Sajad sõidukiomanikud (ka vennasvabariikidest) hakkavad kolonnidesse kogunema keskpäeval. Traditsiooniliselt on võimalus uurida lähemalt trampvankrite päritolu ja saatust. Pidulik paraad lõpeb lossipargis, kuhu paraku mahub vaid osa pilkupüüdvatest sõiduvahenditest.

Lossihoovis juhib päeva Gustav Reinop, laat ja täika pakuvad nostalgilist osturõõmu, lisaks vanamoodne loosiratas, kus iga loos võidab.

Silma- ja kõrvailu pakuvad tantsurühmad Must Kohv ja Kohvitantadel. Suure menu osaliseks on alati saanud lossiplatsi parklas toimuv autode vigursõit ning suurel laval pilkupüüdev ajastutruu moedemonstratsioon ühes asjatundlike kommentaaride ja soovitustega.

Uue asjana on sel aastal autode orienteerumine, mis saab alguse raudteejaamast. Väljaspool lossihoovi ootavad huvilisi kasutatud raamatute laat (Posti 3), väravamüük (Posti 31), kuursaalis Singer Vingeri kontsert ja VanaKino disko (Suur-Lossi tn 14).

Õhtul vallutab linnuse suur nostalgiapidu Ivo Linna ja Supernovaga nind lintmakidiskoga Riho Luhteri juhtimisel.

Laupäeva õhtu ja öö lõpetab temaatiline puhkeõhtu „Külvipidu“ tootmiskoondises „Vikero“ (SEE Teater). Tantsuks on VIA Alfa C ja duo „Kompvek.

Pühapäeval kell 12 on Nostalgiapäevade ametlik lõpetamine koos lippude langetamise ja populaarse nostalgilise tavaarioksjoniga.

Lisainfot vaata siit.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri