Jaga seda postitust

Siseturism kosub krahhist, kuid puhkajal suurt allahindlust loota ei ole

Eriolukorra lõpule järgnenud kuu andis lootust, et sel suvel on Eestis puhkamine odav, ent nüüd, kui piirid on avatud ja eestlased karantiinist vabadusse murdnud, see lootus pigem ei täitu. Küsida tasub aga ikka, sest maarahvas on vastutulelik, kirjutab Maaleht.

Turistid Vilandi ordulinnuse juures rippsillal. F: Ivar Soopan

“Olen kuulnud Eestis ringi käivatelt inimestelt, et kui me armastame Eestit (EASi praegu käiva kampaania nimi on #eestissearmunud – toim) ja kutsume puhkama Eestis, siis tihtipeale hinnad on osas kohtades võib-olla isegi krõbedamad kui enne kriisi,” ütles Viljandi turismiinfokeskuse konsultant Erge Hanschmidt.

Nii võib see mõnel pool tõepoolest olla, aga selliselt vabaturg toimibki – kui nüüdseks on nõudlust, siis see kujundab ka hinna.

“Nagu muudki hinnad, on see (majutuse hind – toim) pidevas kujunemises nõudluse ja pakkumise järgi ning mingist ühetaolisest hindade tõstmisest või langetamisest rääkida ei saa,” lausus Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) turismiarenduskeskuse kommunikatsioonispetsialist Piret Malv.

Veel aprillikuine statistika näitas, et turismiettevõtjad langetasid hinda tublisti. Majutusettevõtetes oli ööpäevane keskmine voodikoha hind vaid 19 eurot. Mullu aprillis oli see 37 eurot. Tubade täitumus oli eelmise aasta aprilliga võrreldes vähenenud 35 protsendilt kolmele.

Pikemalt loe Maalehest.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri