Jaga seda postitust

Siseturist armastab Eestis reisil olles ööbida tasuta

Eestlane ei armasta kodumaal reisides hotelle. Nii võiks kokku võtta statistikaameti iga-aastase turismiuuringu, mis näitab, et lausa 67% eelmisel aastal ööbimisega sisereisidest olid seesugused, kus Eesti elanik leidis endale tasuta ööbimiskoha, kirjutab Maaleht.

See tähendab, et tasuta ööbimisega reisil käidi 4,5 miljonil korral. Reise, mille jooksul ööbiti tasulises majutuskohas, oli 2,16 miljonit.

Tegelikult ei saa väita, et eestlane ei armasta hotelle. Asi on ilmselt muus. Eesti on pisike, vahemaad väikesed, ning ükskõik kuhu sa ka läheks, ikka leiab ligidusest mõne tuttava või sõbra, kes on valmis enda koju majutama. Suvel on aga mõnus võtta kaasa telk ja loodust nautida.

Eestlane on kokkuhoidlik. Ju talle meeldiks ka hotellis linade vahel olla, aga kui ilma rahata saab hakkama, siis valitaksegi see variant.

Hotellidele ning külalistemajadele on see paras pähkel. Kuidas saada rohkem siseturiste enda katuse alla? Olenevalt paigast ja ajast on hotellid välja müüdud, aga üldine Eesti hotellide täitumuse protsent on 35 kandis. Kui saaks eestlased majja, suureneks see oluliselt.

Siin tulevadki mängu odavad kodumajutused, millest kirjutas pikemalt selle nädala Maaleht.

Jaga seda postitust

1 kommentaar

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri