Jaga seda postitust

Soomes Turus sai pussitamises surma kaks inimest, kahtlustatav on tabatud

Politsei tulistas täna Soomes Turus meest, kes pussitas tänaval mitut inimest. Mees sai jalga haavata ja võeti vahi alla, teatas BBC.

Juhtum oli Puutori turuplatsil. BBC teatel on ühel sündmuskohal tehtud fotol näha lamavat inimest, kelle keha on kaetud. YLE teatel on vähemalt kaks inimest vigastatud. Teistel andmetel on vigastatuid viis või kuus, märkis BBC, kuid ametlikku kinnitust sellele pole.

Soome politsei ametlik teade oli selline: Turu keskuses on pussitatud mitut inimest. Inimestel palutakse hoiduda linna keskusest.

“Mees üritas pussitada kõiki vastutulijaid. Ühel naisel olid sügavad haavad ja temast voolas palju verd. See paistis väga hull,” vahendas Delfi Ilta-Sanomates tsiteeritud pealtnägija sõnu.

Pealtnägija sõnul üritasid paljud kohal viibunud pussitajat takistada. Üks lõi teda pesapallikurikaga vastu jalga. Lõpuks taltsutasid politseipatrullid mehe taseriga.

Ilta-Sanomate ajakirjaniku Kimmo Rantaneni sõnul on ohvreid tõenäoliselt kuus – üks mees ja viis naist.

Täiendatud kl 19.50 (CNN):

Soome politsei kinnitas, et surma on saanud kaks inimest. Seitse inimest on viidud haiglasse. Pussitamises kahtlustatav sai haavata ja on haiglas. Tema isik pole veel tuvastatud. Politsei teatel ei võeta juhtunut hetkel kui terrorirünnakut, aga see määratlus võib muutuda. Uurijat vaatavad valvekaamerate lindistusi, et teha kindlaks, kas keegi oli veel rünnakus osaline.   

Eesti välisministeeriumi veebikonsuli teade:

“18. augusti pärastlõunal toimus Turu kesklinnas Puutori ja Kauppatori väljakutel rünnak, on kannatanuid. Palume piirkonda vältida ning jälgida kohalike ametivõimude korraldusi. Piirkonnas viibivatel eestlastel palume teavitada oma lähedasi. Vajadusel on võimalik abi saamiseks pöörduda välisministeeriumi poole numbril +372 5301 9999.”

 

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri