Jaga seda postitust

SÜLEARVUTIKEELU PÕHJUS: Iisraeli luure avastas terroristide akupommide valmistamise plaani

Iisraeli küberluure töötajail õnnestus tungida Süürias tegutseva väikse terrorigrupi arvutitesse, kust avastati, et nad olid valmistamas sülearvuti akusid imiteerivaid lõhkekehi.

Need petaks ära lennujaamade turvaväravate läbivalgustusseadmed ning muud kontrollvahendid, sest näeksid välja täpselt sellised, nagu on sülearvuti akud, kirjutas New York Times.

Saadud luureandmed olid nii täpsed, et tänu sellele sai Iisraeli julgeolekupartner USA teada, kuidas seesuguseid pomme ka detoneeritaks.

Just see oligi teave, mille põhjal otsustas USA märtsikuus, et enam ei tohi reisijad lennukisalongi kaasa võtta suuri elektroonikaseadmeid. Keeld puudutas USA-sse saabuvaid lende kümnest lennujaamast kaheksas muslimienamusega riigis. Keeluga läks kaasa ka Suurbritannia.

See Iisraelilt saadud teave oli üks osa luureinfost, mille USA president Donalt Trump eelmisel kuul Venemaa välisministrile Sergei Lavrovile Valge Maja ovaalsaalis avalikustas ning mis Iisraeli valitsusametnikke pahandas.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri