Jaga seda postitust

Suur osa Kariibide turismitööstusest on hävinud, aga mitte kõik – oodata on sooduspakkumisi

Grenada / Pixabay

Kariibi mere saared, maailmas olulised turismisihtkohad on viimase kahe nädala jooksul kannatanud ränkade orkaanide tõttu ja osa regiooni turismitööstusest on hävinud.

Orkaan ei tekitanud kaost aga mitte kõigil saartel ja suurem osa Kariibi mere saartest on endiselt valmis turiste vastu võtma. Broneeringud on aga tühistatud ja sealne turismitööstus kannatab.

Lähiajal tasub seepärast jälgida lennupiletite ja Kariibide hotellide ning kruiiside hindu, mis peaksid olema madalseisus. (Lennupileteid saad otsida siit. Kruiise saab otsida Estraveli lehelt.)

Kahe orkaani purustuste tagajärjed

Saartest käis üle kõigepealt orkaan Irma ja siis orkaan Maria. Kõige hullemini läks Kariibi Tuulealustel saartel, kus hukkus vähemalt 32 inimest.

Kariibi hotellide ja turismi assotsiatsiooni teatel on 11 saart niisuguses seisus, et turiste pole võimalik vastu võtta. Nende seas on Anguilla, Briti Neitsisaared, Guadeloupe, Puerto Rico, St Barts, St Croix, St John ja St Thomas.

Dominical on hukkunud 15 inimest ja 20 on teadmata kadunud. Dominica Ühenduse peaminister Roosevelt Skerrit ütles, et “95% meie turismindusest on hävitatud”. Skerrit lisas, et Dominica vajab kogu maailma abi.

St Martinil said orkaanides viga paljud hooned, teiste seas ka Donald Trumpi mõis. Printsess Juliana lennujaam on nüüdseks avatud, kuid seal pole lennujuhtimistorni ega elektrit, mis teeb lennukite maandumise keeruliseks.

Barbudal olid aga kahjustused nii suured, et kõik 1800 elanikku koliti ümber Antiguale. Seega pole loota, et Barbuda ilmub lähiajal tagasi turismikaardile.

Turksi ja Caicose saartel püütakse praegu hävinud taristut taastada, aga seda segavad 37-kraadine kuumus ja massiliselt levivad moskiitod.

Algab suur kampaania

Kuigi kõik see näeb troostitu välja, on suurem osa Kariibidest tegelikult siiski turismiäriks avatud. Orkaanist pääsesid kergemalt Antigua, Barbados, Kuuba ja Dominikaani vabariik, Grenada, Jamaica, St Kitts ning Nevis ja St Lucia.

Lähinädalatel algab reklaamikampaania, mis peaks puhkajaid kohale meelitama. Hotellipidajailt ja operaatoreilt oodatakse allahindlusi, et julgustada turiste broneerima. Ettevõtjailt palutakse ka annetada mingi osa käibest taastamistööde fondi.

Kariibi hotellide ja turismi assotsiatsiooni tegevjuht Frank Comito lausus, et kampaania aitab teadvustada orkaanide tekitatud kahju tegelikku ulatust.

“Soovime, et inimesed – vahendajad, operaatorid ja kliendid – mõistaksid regiooni geograafiat ja seda, mis tegelikult sai orkaanis kahju ja mis mitte,” märkis ta. “Fakt on see, et 70% Kariibidest ei saanud tõsiselt kahju ja on turismiäriks avatud. Osa neist saartest, mida orkaan puudutas, juba koristatakse ja need taasavatakse.”

Comito sõnul puudutavad katastroofi tagajärjed ka neid saari, kus orkaan purustusi kaasa ei toonud, sest turistid on broneeringud üles öelnud. Ta ütles, et inimesed mujalt maailmast ei tea Kariibidest palju ega tea kas seda, kui suur tegelikult see regioon on.

Allikas: Travel Magazine

 

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri