Jaga seda postitust

Suurbritannia lahkumisel euroliidust peab Eesti turist arvestama nende muutustega

See, kas Suurbritannia lahkub Euroopa Liidust lepinguga või lepinguta, pole praegu veel selge, aga teada on, millega peaksid riiki reisivad inimesed nii ühel kui ka teisel juhul arvestama. 

Eesti välisministeerium on selleks koostanud reisija meelespea.

F: Pixabay.com

Lepinguga lahkumine

Lepinguga lahkumisel järgneb Brexiti üleminekuperiood, mis kestab kuni 31. detsember 2020, mille ajal kehtib jätkuvalt Euroopa Liidu õigus Ühendkuningriigis Euroopa Liidu kodanikele.

Pärast üleminekuperioodi kehtivad Euroopa Liidu kodanikele kolmada riigi õigussätted ja Euroopa Liidu ja Ühendkuningriigi tulevastest kokkulepetest tulenevad tingimused. 

Ühendkuningriigi lepinguga lahkumise korral on Euroopa Liidul kavas briti kodanikele kehtestada lühiajalisteks viibimisteks viisavabadus, eeldusel, et Ühendkuningriik vastab samaga. Sellisel juhul saaksid Euroopa Liidu kodanikud reisimisel viibida Ühendkuningriigis (ja vastupidi) 90 päeva 180 päeva jooksul.

Lepinguta lahkumine

Ühendkuningriigi ja Euroopa Liidu vahel reisimisel peale 29. märtsi 2019 soovitame reisidokumendina kindlasti kaasa võtta kehtiv pass. Kuigi Ühendkuningriik on andnud märku kavatsusest aktsepteerida ka ID-kaarte, siis leppeta lahkumise korral pole võimalik garanteerida, et sellest piisab. Pass aitab vältida võimalikke lisatõrkeid piiriületusel. Samuti tasub arvestada tavalisest aeglasema dokumendikontrolliga piiril.

Ühendkuningriigi lepinguta lahkumise korral on Euroopa Liidul kavas briti kodanikele kehtestada lühiajalisteks viibimisteks viisavabadus, eeldusel, et Ühendkuningriik vastab samaga. Sellisel juhul saaksid Euroopa Liidu kodanikud reisimisel viibida Ühendkuningriigis (ja vastupidi)  90 päeva 180 päeva jooksul.

Lemmikloomaga reisimisel kontolli enne reisi algust, millised konkreetsed nõuded hakkavad kehtima Ühendkningriigis peale leppeta lahkumist. 
Loe lähemalt Ühendkuningriigi tolliameti kodulehelt. 

Euroopa lemmikloomapass, mis on välja antud Ühendkuningriigis resideeruva lemmiklooma omanikule enne 29. märtsi, ei ole alates lahkumise kuupäevast enam kehtiv reisidokument lemmikloomaga Ühendkuningriigist Euroopa Liidu liikmesriiki reisimiseks.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri