Jaga seda postitust

Suurim liikluskindlustuse lepinguta sõiduki põhjustatud kahju oli 100 000 eurot

Liikluskindlustuse fondi andmetel põhjustasid liikluskindlustuse lepinguta sõidukid mullu 769 juhtumit, mille kogukahju oli 2,2 miljonit eurot. Pooled kahjudest põhjustatakse kuu aja jooksul pärast liikluskindlustuse lepingu lõppemist. Suurim liikluskindlustuse lepinguta sõiduki põhjustatud kahju oli ligi 100 000 eurot.

Liikluskindlustuse fond kutsub autojuhte liikluskindlustuse kehtivust kontrollima veebilehel www.lkf.ee/kindlustusekehtivus

Liikluskindlustuse fondi juhatuse liikme Hillar Lõhmussaare sõnul saab uuendatud veebipäringuga kontrollida liikluskindlustuse kehtivust nii mobiilis kui ka arvutis. „Sisestades veebipäringusse sõiduki registrimärgi või VIN-koodi, saab lisaks liikluskindlustuse kehtivusele teada ka lepingu lõpu kuupäeva,“ ütles Lõhmussaar.

„Igapäevases liikluses on iga 50. sõiduk nõuetekohaselt kindlustamata. Meie praktikale tuginedes ei ole suur osa juhtidest teadlikud, et nad juhivad liikluskindlustuseta autot. Unustamine on üks peamisi lepinguta sõitmise põhjuseid,“ märkis Lõhmussaar.

Kogemata liikluskindlustuseta sõitmine võib kaasa tuua ootamatu ja suure kulu. Liiklusõnnetuse põhjustamise korral hüvitab viimati kehtinud liikluskindlustuse kindlustusandja või liikluskindlustuse fond kannatanule kahju, kuid nõuab makstud hüvitise kahju põhjustajalt tagasi.

LKF-i veebilehel on veel võimalik võrrelda liikluskindlustuse hindu, kontrollida sõiduki liikluskahjusid ning saada ülevaade liiklusõnnetuste asukohtadest Eestis.

Liikluskindlustuse fond (LKF) on liikluskindlustuse garantiifond, Eesti rohelise kaardi büroo, liikluskindlustuse registri pidaja ja liikluskindlustuse lepinguta sõidukite sundkindlustaja. LKF hüvitab registreerimata, sundkindlustusega ja tuvastamata jäänud sõidukiga tekitatud kahju. Samuti korraldab LKF liikluskindlustuse vaidluste lahendamist liikluskindlustuse lepitusorgani kaudu.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri