Jaga seda postitust

Suveks Türgi kuurortidesse puhkama minevatest eestlastest on 50% lapsed

Koos koolivaheajaga algab ka suur puhkuste hooaeg. Eestis on populaarseks kujunenud Türgi kuurortide reisipakette tänavu suveks kohati juba 60% ulatuses müüdud.

Reisikorraldaja Kidy Tour andmetel on näha, et teatud kuupäevadel on Türgi puhkusereiside lennutäituvus juba praegu 100%. Kuna kõige rohkem müüakse just perereise, siis moodustavad lapsed kõigist hooaja puhkajatest tervelt 50%.

“Lende Eestist Türgi kuurortidesse korraldatakse küll aprillist novembrini, kuid nõudlus nende järgi on suurim just koolivaheaegadel,” ütles Kidy Touri partnersuhete juht Hille Kibits. “Oleme märganud, et tänavu ostetakse palju kiiremini neid pakette, mis jäävad suvevaheaja perioodi, nii et mõni nädal enne reisi algust ei pruugi enam ühtegi vaba kohta antud lennule isegi alles olla.”

Türgi maastik. F: Pixabay.com

Selleks aastaks on umbes 60% eestlasi soetanud oma reisipaketi eelmüügist. Ligi 20% ostavad reisipaketi rohkem kui kuu aega enne väljalendu ning muidugi leidub ka neid, kes hakkavad reisipakette uurima umbes nädal või isegi vähem enne soovitavat väljalennukuupäeva.

“Koolilastega pered planeerivad tavaliselt oma reise pikemalt ette, kuna nad otsivad parimaid valikuid, mis vastaksid nende ootustele ja rahalistele võimalustele. Sageli minnakse puhkusele ka koos vanavanematega, mis tähendab, et perekond peab broneerima puhkuseks need kuupäevad, mis sobiksid kõigile. Tänaseks on puhkajad aru saanud, et kõige olulisem on reisi planeerimise juures valida hotell, mis pakuks huvitavaid tegevusi kõigile pereliikmetele,” ütles Kibits.

Kibits lisas veel, et eestlased ei otsi enam reisi planeerides kõige odavamat varianti, vaid asetavad rõhku just nimelt kvaliteedile, seda eriti juhul, kui nad reisivad lastega. Kvaliteet hõlmab nii toitlustust, lastele suunatud meelelahutustegevusi, hotelli asukohta jne.

Seega on oluline, et reisikorraldaja või -agent oleks ka isiklikult näinud ja külastanud hotelli, mida ta kliendile soovitab. See võimaldab tal suunata tähelepanu ka kõigele sellele, mida kataloogist ja fotodel näha ei ole. See on ka põhjus, miks Kidy Tour lähetab igal aastal oma reisiagendid Türki tutvuma hotellidega, kuhu nad pakette hakkavad müüma.

Türgi kuurortides kestab kõrghooaeg juunist septembrini ning kõige populaarsem aeg sinna reisimiseks on juunis ehk just praegu. Nii on juba praegu ligi 85% Kidy Touri poolt Türki müüdavatest lendudest käesolevaks juuniks välja müüdud. Kevad- ja sügishooajal on populaarseim aeg reisimiseks koolivaheaegadel. Muuks ajaks broneerivad puhkuseid eelkõige lasteta täiskasvanud või koolieelikutega pered.

Hetkel algavad Türgi puhkusereisi pakettide hinnad 299 eurost ühele täiskasvanule. Laste puhul sõltub hind vanusest ja hotellist, kuna on olemas ka näiteks selliseid hotelle, kus kuni 15-aastastele lastele on majutus tasuta.

Rahvusvaheline reisikorraldusettevõte Kidy Tour kuulub Ida-Euroopa suurimale lennundusettevõttele Avia Solutions Group, mille aktsiad on noteeritud Varssavi börsil. Kidy Touri põhiturud on Eestis, Lätis, Leedus ja Venemaal, kus nende korraldatavaid reise saab broneerida enam kui 400 reisibüroos.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri