Jaga seda postitust

Taanis on nüüd elektriauto laadimispunkte rohkem kui kütusetanklaid. Kuidas on lood Eestis?

Taanis on elektrisõidukiga liikumine tehtud eriti mugavaks – kogu riigi peale on rohkem elektriautode laadimispunkte kui kütusetanklaid.

Taani energiaühingu teatel on riigis avatud 2030 laadimispunkti. Seda peetakse sümboolse piiri ületamiseks ja see näitab, et Taani võtab elektriautode levikuks vajaliku taristu ülesehitamist väga tõsiselt. Kütusetanklaid on riigis 2028.

Laadimispunkte võib Taanis leida 128 piirkonnas. Enim on neid linnades ja suurte maanteede ääres. Reisides läbi riigi ei tohiks tekkida olukorda, kui tühja akuga auto jääb tee peale.

Kuigi taristu on Taanis nüüd väga hea, ei lähe elektriautodele üleminek sugugi nii hoogsalt kui laadimispunktide ehitamine. Business Indiseri teatel on tänavu Taanis müüdud ainult 182 elektriautot.

Rahvusvahelise Energiaagentuuri andmetel on kõikjal üle Euroopa praegu 6500 kiirlaadimis- ja umbes 80 000 tavalist elektriauto laadimispunkti. Seega peaks saama elektriautoga läbi kogu Euroopa üsna hästi sõita.

Üks märgilise tähendusega sündmus on peatselt veel tulemas – Londoni ikoonilised mustad taksod muutuvad “ökoks”. Neid tootev ettevõte vahetab vanad diiselmootorid välja elektrimootorite vastu.

2018. aasta jaanuariks peavad kõik Londoni mustad taksod olema nullemissiooniga.

Kuidas on lood Eestis?

Eestis on elektriautode kiirlaadimise punktidega päris hästi. Neid on 167.

Kütusetanklaid on aga rohkem. Nende praegust täpset arvu Reisiportaal öelda ei oska, aga kahe aasta eest oli viie suurema kütusemüüja käes üle 270 tankla.

Elektriauto kiirlaadijatest paikneb 102 linnades/asulates ja 65 maanteede ääres. Suurematest linnadest on Tallinnas 38, Tartus 11, Pärnus 5, Viljandis 3 ja Narvas 2 kiirlaadijat.

Kaetud on kõik peamised kõrge liiklustihedusega maanteed. Kiirlaadimisjaamade omavaheline distants on 40-60 km. Kiirlaadimisjaamade paigutamisel on arvestatud sobivate ja käidavate asukohtadega nagu näiteks bensiinijaamad, kohvikud, kauplused. jms.

Linnades on laadimispunktid paigaldatud asukohtadesse, kus inimesed nagunii liiguvad – näiteks ostukeskuste, bensiinijaamade, posti- või pangahoonete, parklate jne juurde.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri