Jaga seda postitust

Tahad jälgida loomi ja linde otse metsas, aga tugitoolist? Läänemaal saab seda teha

Kalju- ja merikotkad, kakud, põdrad, metskitsed, rebased, kährikud, metssead, ilvesed ja paljud teised meie metsade loomad ja linnud on sellest paigast läbi käinud. Ja neid kõiki saab pikksilma või kaameraga uudistada vaid mõnekümne meetri kauguselt – selline koht on Läänemaal Fauna Arena loodusvaatlusonn.

Sattusin täna Fauna Arena veebilehele ja seal nähtu üllatas meeldivalt. Tuleb välja, et ühele pisikesele metsalagendikule mahub ära väga palju linde ja ulukeid – loomulikult mitte kõik korraga – ning seda metsaelu saab sealtsamast kõrvalt jälgida linde-loomi segamata ja neile ennast näitamata.

Fauna Arena veebilehel kirjutatakse, et loodushuvilise käsutuses on kahekohaline vaatlusonn, mis on spetsiaalselt selleks kohandatud. Mugavatest tugitoolidest saab õues toimuvat jälgida ja fotografeerida. Varjest avaneb vaade väikeste veesilmadega metsalagendikule.

Praegusel talvisel ajal tuleb arvestada sellega, et varjeonnis on temperatuur võrdne väliskeskkonna omaga. Seepärast tuleb soojalt riietuda.

“Istu vaikselt, ära tee kiireid liigutusi, sest sind võidakse märgata,” antakse veebilehel nõu. “Kaaslasega räägi vajadusel vaid sosinal. Ära kunagi välju enne vaatluse lõppu. Pead arvestama, et onnis ei ole kütet, elektrit ega käimlat. Kohale jõudmiseks tuleb käia jalgsi mööda metsateed 1,5 km. Liikumisel on vajalik taskulamp.”

Loodusvaatlemine on suur kannatuse proovilepanek. Selleks kulub palju tunde. Soovitatav päevane vaatlusaeg on üks tund enne päikesetõusu kuni päikeseloojanguni. 

Soovitatav öine vaatlusaeg (eelkõige suvel) on üks tund enne päikeseloojangut kuni kaks tundi peale päikesetõusu (6-8 tundi).

Fauna Arena soovitab täpsemalt vaadata päikesetõusu ja -loojumise aega siit ja siit.

Vaatlusonn asub 75 km kaugusel Tallinna kesklinnast. Haapsalust on onnini 30 km.

Kel huvi, leiab täpsemat teavet siit

Avalehe foto: Fauna Arena Facebook

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri