Jaga seda postitust

Tai turismiamet hoiatab turiste marutõve ja kõhulahtisuse eest

Tai turismiamet on mures viimasel ajal sagenenud marutõvejuhtumite pärast ja soovitab turistidel hoida end loomadest eemale või käituda nende läheduses valvsalt.

marutõve tai

Teiste loomade seas võivad Tais marutaudi levitada ahvid. F: Pixabay.com

“Kui turistidega juhtub mõni õnnetu juhtum – näiteks kui mõni loom hammustab, kriimustab või lakub –, on soovitav paluda kohe arstiabi,” teatas kolme päeva eest Tai turismiamet.

Igal aastal, ja eriti suvehooajal, jagab Tai terviseamet nõuandeid, kuidas vältida kuuma ilma tõttu levivaid haigusi, nagu marutõbi ja kõhulahtisus ehk diarröa. Turistide rahustuseks märkis turismiamet, et paanikaks pole põhjust ja sellised nõuanded on igal aastal tavapärased.

Kuidas marutõbe vältida, selleks on turismiamet kokku pannud inglisekeelsed nõuandeid, mida saab lugeda siit.

Kellelt võib saada nakkuse?

Tais võivad marutaudist nakatunud olla nahkhiired, ahvid, pesukarud, rebased, skunkid, veised, hundid, koerad ja mangustid. Oravaid ja kasse peetakse Tais kõige suurema riskiga loomadeks, kellelt inimene võib haiguse saada.

Marutaud on surmaga lõppev närvisüsteemi kahjustav viirushaigus, millesse võivad nakatuda nii loomad kui ka inimesed. Inimese haigestumisel nimetatakse haigust marutõveks, looma haigestumisel marutaudiks.

Haigustekitaja levib nakatunud looma süljega, tavaliselt nakatutakse haigestunud looma hammustuse tagajärjel. Harvemini võib viirus üle kanduda ka marutaudis looma sülje sattumisel silma, ninna, suhu või värskele haavale. Juhul, kui haiguspilt on juba välja kujunenud, ei ole haigus ravitav, vaid lõpeb alati nakatunud looma või inimese surmaga.

Kui sind pureb marutaudikahtlane loom, tuleb haava koheselt pesta rohke vee ja seebiga, katta sidemega ning otsida võimalikult kiiresti arstiabi.

Kõhulahtisus ehk diarröa

Kõhulahtisus tähendab roojamist kolm või üle kolme korra päevas, kusjuures väljaheide on normaalsest vedelam.
Üle kahe nädala kestnud kõhulahtisuse korral on tegemist kroonilise kõhulahtisusega.

Järsku algav ning paar päeva kestev kõhulahtisus on tõenäoliselt tingitud viirustest, bakteritest või toidumürgitusest.

Toidumürgitus on bakteri, bakteri poolt toodetud mürgise aine ehk toksiini või viiruse poolt põhjustatud haigus, mis tekib järsku (24 tunni jooksul) pärast riknenud toidu söömist. Pikemalt loe kõhulahtisusest siit.

Jaga seda postitust

1 kommentaar

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri