Jaga seda postitust

Tallinna lennujaama turvakontroll muutub automaatseks

Tallinna lennujaama turvakontroll kolib senisest asukohast lennujaamahoone otsa. Peale uue asukoha peavad reisijad harjuma sellega, et kogu julgestuskontroll on automaatne, kirjutab Eesti Päevaleht.

„Kui inimesed on end korrektselt ette valmistanud ja käsipagasi nõuetekohaselt kokku pannud, siis sisuliselt ei olegi tal julgestustöötajaga ühtegi kontakti,” ütles G4S-i Tallinna lennujaama lennueelse julgestuskontrolli juht Ivar Nikopenzius. “Automatiseeritud süsteem on üldine uus trend maailma lennujaamades ja see suurendab ka reisijate läbilaskevõimet märgatavalt.”

Kuigi kontrolliliinide arv jääb samaks, suudavad viis automatiseeritud liini varasema 120 asemel läbi lasta ligi 250 reisijat tunnis. Pagasi läbivalgustaja ei pruugi enam seista kohe liini kõrval, vaid teeb oma tööd eraldi ruumis.

Käsipagas liigub rullikutel läbivalgustusse ja kui kontrollija leiab kotist midagi kahtlast, liigutatakse see automaatselt eraldi rullikteele, kus pagasile tehakse käsitsi kontroll.

Ümberkorraldused on seotud muuhulgas ka sellega, et Eesti saab Euroopa Liidu Nõukogu eesistujaks ning siia saabub tavapärasest rohkem reisijaid.

2016. aasta u 6 miljoni eurone tegevuskasum jäi lennujaama investeeringuteks

Reisiportaal kirjutas aprillis, et Tallinna lennujaama läbivate reisijate arv kasvab prognooside kohaselt 2022. aastaks 2,8 miljoni reisijani praeguselt 2,22 miljonilt, selle aasta algusest on reisijate arv kasvanud koguni 19%.

AS Tallinna Lennujaama üldkoosolek majandus- ja taristuministri isikus otsustas jätta ettevõtte 2016. aasta u 6 miljoni eurose tegevuskasumi lennujaamale investeeringuteks.

Perioodil 2017-2023 planeerib Tallinna Lennujaam kokku 137,6 miljoni euro eest investeeringuid. Neist olulisemad praegu käsil olevad on lennuliiklusala arendus, reisiterminali laiendamine, trammiliini ja ühissõidukite terminali ehitus, parkimismaja ehitamine 1200 sõidukile ja lennukite värvimisangaari ehitus.

 

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri