Jaga seda postitust

Tallinna Lennujaama läbis oktoobris üle veerand miljoni reisija

Tänavu oktoobris suurenes Tallinna Lennujaamas teenindatud reisijate arv möödunud aastaga võrreldes 22 protsenti 256 993 reisijani.

Selle aasta jooksul on lennujaama läbinud 2,25 miljonit reisijat.

Tallinna Lennujaama kommertsdirektori Eero Pärgmäe sõnul oli möödunud suvehooaeg lennujaamale erakordselt edukas. „Tugeva nõudluse toel oleme ületanud eelmise aasta reisijate arvu rekordi juba kümne kuuga ning ootame aasta lõpuks reisijate koguarvu kerkimist 2,6 miljonile,“ märkis Pärgmäe.

tallinna lennujaam kohver

Terminali lõunapoolses otsas on avatud uus kohvik „KOHVer Köök“, mis pakub ehedalt valminud ausat Eesti toitu. F: Tallinna Lennujaam

EasyJet alustas lende Berliini

Sellest nädalast kehtib Tallinna Lennujaamas talvine lennugraafik. „Talvisel graafikul on ka mitmeid positiivseid üllatusi varuks – nii alustab 4. novembril uus easyJeti liin Tallinna ja Berliini Schönefeldi lennujaama vahel ning British Airwaysi lennud Londoni Heathrow lennujaama toimuvad kevadeni esmaspäeviti ja reedeti,“ ütles Pärgmäe.

Nordica lendas enim

Regulaarlendudel reisijate arv moodustas oktoobris kõikidest reisijatest 87 protsenti. Regulaarlendude keskmine täituvus oktoobris ulatus 68 protsendini ning suurima turuosaga vedajaks oli Nordica, kes koostöös LOT Polish Airlinesiga on 10 kuuga suurendanud reisijate arvu 69 protsenti.

Kokku toimusid oktoobris lennud 34 sihtkohta, samas lendasid pooled kõigist reisijatest kuuel peamisel otseliinil – Frankfurt, Helsingi, Riia, Stockholm, London ja Oslo.

Tellimuslendudel suurenes reisijate arv 37 protsenti, enim lennati jätkuvalt Türki, kuid populaarsust on võitnud ka Kreeka ja Küpros.

Lennuraja ehitus lõppes

Kaks aastat kestnud ehitustööd Tallinna lennujaama lennuliiklusalal on jõudnud lõpule.

Lennurada on juba 2016. aastast Baltimaade pikim ning alates sellest sügisest on kasutusel kaasaegne lennuvälja tuledesüsteem. “Oleme nüüdsest ka oluliselt keskkonnasõbralikumad,” teatas lennujaam.

Allikas: Tallinna Lennujaam

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri