Jaga seda postitust

Tallinna merepäevadel saab end pildistada kärestikulisel jõel ja olla virtuaalne vetelpäästja

Tallinna merepäevadel esitleb Päästeamet virtuaalreaalsuse mängu “Kes on ohus?”. Mängija saab endale virtuaalreaalsuse prillid ja peab kujuteldavas rannas tuvastama võimalikud ohud ning need kõrvaldama.

Merepäevadel saab Päästeameti telkides ka veeohutusalast nõu ja osaleda põneval fotosessioonil.

merepäevadel

Päästeameti fotosessioonil saab lasta end pildistada kärestikusel jõel.

Osalejaid kutsutakse ka üles andma veeohutuslubadusi. Vabatahtlikud tutvustavad Teomeeter.ee keskkonda ja aitavad leida igaühele südamelähedasemad lubadused. Lubaduste andjate vahel loositakse välja päästevest.

Päästeameti telgid asuvad Vanasadama Jahisadama alal ja ootavad külastajaid 15. ja 16. juulil kell 10-18.

Sel aastal on Tallinna merepäevad harjumuspärasest veidi teistsugused, sest suur merepidu toimub neljal päeval – mererõõme saab nautida laupäevast teisipäevani. Lisaks on merepäevade programmiga liitunud ka uhiuus Haven Kakumäe sadam.

Vanasadamast leiab tänavu innovatsiooniala, kus TTÜ Mektory Tehnoloogiakool, Biorobootika Keskus ja Eesti Mereakadeemia näitavad põnevaid leiutisi, simulaatoreid ja roboteid.

Möödunud aastal merepäevadele suure väega kohale seilanud viikingid pole ka tänavu kuhugi kadunud, sel korral leiab nad Lennusadamast. “Kui viikingid on juba korra kohale tulnud, siis ega nad ära lähe,” ütles Eesti Meremuuseumi direktor Urmas Dresen muheledes. Dresen lisas, et lisaks viikingitele on Lennusadamas kavas ka öölaulupidu, rahvusvaheline purjeregatt “Tallinn Race”, meeleolukas saab olema ka flying phantom’i ehk foilivate purjekate demosõit, kus purjekad suurel kiirusel lausa lendavad vee kohal.

Merepäevad saavad avalöögi Pirita jahisadamas 14. juuli õhtul, mil suure merefestivali eelpeol astub üles ansambel Regatt. Noblessneri sadamas on merepäevad laupäeval, 15. juulil, mil sadamalinnak kutsub külla legendaarse Intsikurmu festivali ja Tour d’ÖÖ tuhanded ratturid.

Esimest korda merepäevade ajaloos on merefestivali partnersadamaks Haven Kakumäe sadam, mis meelitab merepäevade külastajaid 15.-16. juulil põnevate mereliste tegevustega. Nii saab lähedalt näha merepäästeõppust, eri aluste kiirvõistlust “Speed race”, Soome ja Prantsusmaa katamaraanide demosõitu jm. Suurejoonelise vaatepildi eest hoolitsevad aga The Tall Ships Races õpperegati purjelaevad, mis väisavad pealinna 17.-18. juulini pealinna sadamaid.

Tallinna merepäevad toimuvad tänavu 15.-18. juulil. Kokku on Tallinna merepäevade sündmused viies sadamas: Vanasadamas, Lennusadamas ning partnersadamatena Haven Kakumäe sadamas, Noblessneri sadamas ning Pirita jahisadamas.

Programmi saab vaadata siit.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri