Jaga seda postitust

Tallinna teletorn avab detsembris uuenenud restorani

Täna allkirjastasid Tallinna Teletorni Sihtasutus ja Teletorni Kohvik OÜ koostöölepingu, mille alusel avab uus toidukoht külastajatele uksed selle aasta detsembris ja hakkab kandma nime Teletorni restoran.

F: Tallinna teletorn

Peakokana alustab Vladimir Upeniek, restorani sisekujunduse autoriks on noor sisearhitekt Lennart Lind.

Restorani juhataja Küllike Tammelaane sõnul on taasavatava restorani eesmärk olla eelkõige peresõbralik toitlustusasutus, mis täiendaks teletorni külastust meeldiva toidu- ja teeninduselamuse näol.

“Akendest avaneb imeilus vaade, sarnased elamused peegelduvad ka taldrikul – meri, mets, värvid ja ilmakaared. Teeninduses soovime rõhku panna peresõbralikkusele, sisekujunduses teha kummarduse teletorni kohviku algusaastatele.”

Menüüd hakkavad vaheldusrikkuse pakkumiseks koostama külalispeakokad. Esimese talvise ja ka kevadise menüü autoriks on Pärnu restorani Piparmünt peakokk Vladimir Upeniek, kes on varasemalt töötanud peakokana Meresuu SPAs, Vihula mõisas, Kõue mõisas, pärjatud tiitliga Aasta kokk 2012.

Teletorni juhataja Jüri Kriisemanni sõnul saab Teletorni restoranist taas kindlasti, koht, kus nautida Eesti üht parimat vaadet koos maitsvate toiduelamustega.

“Hea eestimaine toit koos hea ning hooliva teenindusega annab põhjuse meid külastada oma pere jaoks tähtsatel päevadel ja aitab püsida jätkuvalt ligikaudu 160 000 külastajaga aastas kindlalt Eesti enimkülastatud turismiatraktsioonide esiviisikus,” kinnitas Kriisemann.

Teletorni Kohvik OÜ omanikeks on pika toitlustusalase ettevõtluse kogemusega restoranidest Olde Hansa, Maikrahv ja Kaerajaan Küllike Tammelaan ja tema õde, 9 aastat Rannarahva muuseumi juhtinud Riina Aasma.

Teletorn on ringhäälingu saadete edastamiseks ehitatud hoone, mis on Eesti kõrgeim ehitis – torni kõrgus on 314 meetrit. Rekonstrueeritud teletorn taasavati külastajatele 4. aprillil 2012. Tallinna Teletorn on Maailma Kõrgete Tornide Föderatsiooni (The World Federation of Great Towers ehk WFTG) liige, kuhu kuuluvad maailma kõige kõrgemad ehitised.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri