Jaga seda postitust

Tänavakunstnik LexZooz tegi Haapsalu eramajale suure seinamaalingu

LexZoozi maaling Haapsalus Kopli tänaval. F: Arvo Tarmula

LexZoozi maaling Haapsalus Kopli tänaval. F: Arvo Tarmula

Tänavakunstnik LexZooz lõpetas täna Haapsalus ühe eramaja välisseina maalimise – seda juhtub harva, et eraomanikud lubavad grafiti-kunstnikke ise oma maja kallale.

LexZooz pole muidugi tavaline seinakritseldaja, vaid tuntud tänavakunstnik. Ja maja, millele ta kauni maalingu tegi, pole ka tavalise inimese oma – selles elab Haapsalu tuntud kunstihing Aita Mölder, kelle ideed ja tegemised paistavad  ekstravagantsuse poolest silma.

LexZoozi maaling Haapsalus Kopli tänaval. F: Arvo Tarmula

LexZoozi maaling Haapsalus Kopli tänaval. F: Arvo Tarmula

Maja asub Kopli tänaval, seinamaalingust paistab tänavale vaid ülemine osa. Aiast on maaling aga hästi vaadeldav.

Aita Mölder ütles Reisiportaalile, et LexZooz lõpetas maalingu täna õhtul. “Ta on väga tubli,” sõnas Mölder, kelle sõnul kujutab maaling merelist liikumist. “Ise jäi ta õnneks rahule,” lisas Mölder.

LexZooz lõpetas 2013. aastal Peterburi tööstuse-kunsti akadeemia. Ta õppis monumentaalmaalimist, interjööri ja eksterjööri kunstilist kujundamist (mosaiiki, vitraaž, kuumemail, sgraffito, fresko, seinamaalingud, värviline tsement, dekoratiivne krohv).

LexZooz on õppinud ka Tallinna ülikoolis kunstiõpetust ja Tallinnas rakenduskunsti erakoolis maali, keraamikat, tekstiili ja graafikat. 2005. aastal lõpetas ta Tallinna Linnamäe vene lütseumi. Kunstniku CV-d saab lugeda siit.

LexZoozi maalingud on Haapsalus kuulsad. 2016. aasta sügisel avas ta endise kalatehase varemetes seinamaalingute näituse.

Sealsetes varemetes uudistamine oli põnev, sest igal sammul leidis seintelt ka paljude teiste kunstnike töid. Mullu septembris avasid seal ühisnäituse Eesti, Soome ja Poola tänavakunstnikud.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri