Jaga seda postitust

Tänavune Tourest lükkub COVID-19 tõttu järgmisesse aastasse

Tänavu maikuus toimuma pidanud rahvusvaheline turismimess Tourest jääb sel aastal ära ning on taaskord oma tavapärasel ajal järgmise aasta veebruaris.

Alates 1991. aastast Touresti korraldanud Eesti Turismifirmade Liit otsustas pärast konsulteerimist Terviseametiga ning tuginedes Vabariigi Valitsuse korraldusele COVID-19 haiguse leviku tõkestamiseks messi ära jätta, et omalt poolt anda panus viiruse leviku tõkestamiseks.

“Täna on meie kõikide peamiseks ülesandeks aidata kaasa nakkuse leviku pidurdumisele. Peame väga oluliseks kõikide eksponentide ning messil osalejate turvalisust ning seetõttu tegime otsuse tänavuaastane Tourest edasi lükata järgmisesse veebruari, kui olukord on võrreldes tänasega loodetavasti rõõmsam,” ütles Eesti Turismifirmade Liidu peasekretär Mariann Lugus.

Luguse sõnul on Touresti mastaabiga ürituse ettevalmistusaeg pikk ning seetõttu tuli otsus juba praegu ära teha. Tema kinnitusel piiraks pandeemia tõsiselt ettevõtete ja külastajate võimalusi valmistuda ja osaleda üritusel, mis oli plaanitud Lauluväljakule sise- ja välistingimustesse.

„Kuigi COVID-19 vaktsineerimine Eestis on alanud, ei ole me kindlad, et selleks kevadeks on saavutatud piisav üleriigiline katvus,“ selgitas Lugus. „Touresti selle aasta üks teemaviiteid oli #reisivastutustundlikult ning olgugi, et tööd on messi toimumise nimel palju tehtud, soovime ürituse ära jätmisega vastutustundlikkust näidata.“

Järgmine Tourest toimub plaanide kohaselt 11.-13. veebruarini 2022.

1990. aastal asutatud Eesti Turismifirmade Liit on turismiga tegelevate tööandjate vabatahtlik ühendus, mis liidab 79 liiget. Liidu põhiliikmeteks on Eesti reisibürood ja reisikorraldajad, kaasliikmeteks transpordiettevõtted, turismiorganisatsioonid, haridusasutused, hotellid, kindlustusfirmad, turismivaldkonna tugiteenuste pakkujad ning välismaised turismiorganisatsioonid. ETFL on üleeuroopalise reisiettevõtete liite koondava organisatsiooni ECTAA liige.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri