Jaga seda postitust

Terrorioht mõjutab negatiivselt kogu Vahemere kruiisiturismi

Kruiisilaevad Türgi

Kruiisilaevad Bosporuse väinas. F: Pixabay.com

Suured kruiisioperaatorid on sel aastal kasutanud Vahemerel varasemast vähem laevu ja laevad on senisest väiksemad, mis vähendab sadamaid külastavaste turistide hulka. Osaliselt on selles süüdi terrorioht Vahemere-äärsetes riikides.

Veneetsias tegutseva kruiisiuuringute firma Risposte Turismo ülevaade näitab, et Vahemere kruiisimajandus on kümne aasta madalaimas seisus.

Vahemerel sõitvate kruiisilaevade täituvus on tänavu olnud vaid 15,5%. Eelmisel aastal oli see 18,3%. Kümme aastat tagasi oli täituvus 16,4%.

Risposte Turismo president Francesco di Cesare ütles väljaandele Travel Weekly, et sõitjate vähenemisel on palju põhjusi. Üks neist on see, et kruiisilaevadele on mitu keelutsooni, mille sadamates ei silduta – näiteks Türgi, Tuneesia ja Egiptuse sadamad.

Cesare sõnul ei tohiks Vahemere suurtes sadamates tänavu külastatavuse suurenemist tulla, aga mõni sadam, näiteks Barcelona, on võrreldes eelmise aastaga stabiilsem kui teised.

Barcelona sadama pressiesindaja kinnitas, et sadamasse oodatakse tänavu rohkem kui 800 kruiisilaeva. Mullu oli neid 758.

Samas Itaalia suurtes sadamates on tänavu oodata külastatavuse vähenemist – Risposte Turismo ennustuse kohaselt 7,1% 10,3 miljoni reisijani.

Rooma sadamas Civitavecchias, mis on Barcelona järel Vahemere suuruselt teine sadam, väheneb võrreldes eelmise aastaga  reisijate hulk 5.9%.

Veneetsias, mis on Vahemere suuruselt neljas sadam, väheneb külastajate arv 11,4%. Napolis on oodata aga lausa 23,4% reisijate vähenemist. Samas La Speziasse peaks tulema reisijaid  varasemast 0,2% rohkem.

Veneetsia külastatavust mõjutab see, et kruiisireisid Türki on terroriohu tõttu vähenenud. Samuti mõjutab see, et Giudecca kanal seab kruiisilaevade suurusele sadamassepääsul piiri.

Kreeka turismiminister Elena Kountoura ütles, et ka neil on oodata kruiisilaevade külastatavuse vähenemist, ent reisijate hulk peaks suurenema, sest kasutusel on senisest suuremad laevad.

Kreeklasi aitab ka see, et tihtipeale saabuvad neile need kruiisilaevad, mis varem sõitsid Türki, aga nüüd on valinud asenduseks Kreeka sadamad.

Francesco di Cesare märkis, et Tuneesia sadamate külastatavus kukkus pärast 2015. aasta terroriakte. Olukord paranes 2016. aasta lõpus.

Vahemere tagasihoidliku turismiolukorra tõttu viib kruiisioperaator Celebrity Cruises sel suvel oma laeva Celebrity Equinox tagasi Kariibi merele.

Samas Norwegian Cruise Line, mis suurendab oma võimekust ka mujal kui Kariibidel, suunab laeva Norwegian Getaway Läänemerele, märgib Travel Weekly.

Hoolimata sellest on Vahemeri endiselt maailmas populaarsuselt teine kruiisipiirkond. Esimene on Kariibi mere piirkond.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri