Jaga seda postitust

TRAHV KUNI 700 EUROT: Horvaatia kuurortlinn võitleb purjus ja poolalasti turistidega

Hvar. F: Pixabay.com

Horvaatias Hvari saarel asuv Hvari linn on viimastel aastatel muutunud Euroopa üheks glamuursemaks pidutsemispaigaks, ent turistidega kaasneb hulgaliselt probleeme. Seepärast kehtestas linnavalitsus korrarikkujatele väga krõbedad trahvid.

Hvari linnapea Rikardo Novaki sõnul on noored turistid linna oodatud, kuid nad peavad õppima, kuidas käituda. “Linnas oksendatakse, urineeritakse igal tänavanurgal, jalutatakse ilma T-särkideta, roomatakse “mälukas” ringi,” selgitas ta.

Juunikuus linnapeaks saanud Novak lubas probleemiga tegeleda ja nüüd teebki seda, püüdes turistide käitumist muuta ning linna reputatsiooni taastada, kirjutab Lonely Planet.

Kesklinna on nüüd üles pandud sildid, mis teatavad: säästa oma raha ja naudi Hvari. Hoiatussiltidelt saab teada, et purjutamise ja sobimatult käitumise eest saab karistada 700-eurose trahviga, linnakeskuses rannarõivastes liikumise eest on karistus 500-600 eurot.

F: Žveljarin

Alkoholi tarvitamisega on hakanud võitlema ka Rooma. 14 linna omavalitsuspiirkonnas on avalikes paikades alkoholi müümisele ja tarvitamisele piirang õhtul kella 22-st kuni hommikul kella 7-ni. Keskööni võivad inimesed tänaval alkoholi juua plasttopsidest, aga pärast seda ei tohi väljas üldse alkoholi tarvitada.

Igasugune alkoholimüük – ka siseruumides – peab lõppema kl 2 öösel. Alates kl 22-st ei tohi alkoholi ka kaasa müüa. Seesugused keelud kehtivad oktoobrini, mil lõpeb turismi kõrghooaeg.

Kohalikud elanikud on keeldu kritiseerinud. Linnas on vaid üks piirkond, kus keeld ei kehti – Ottavia. Juhtumisi elab selles  linnaosas ka Rooma linnapea Virginia Raggi, kes alkoholimüügi piirangud kinnitas.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri