Jaga seda postitust

TROLLI PEENIS: Norra turismimagnet lõhuti, ent kohalikud panid 12-tonnise kivi oma kohale tagasi

trolli peenis Norra

Trollpikken enne lahtimurdmist. F: www.facebook.com/trollpikken/

Norra üks veidramaid ja armastatumaid looduslikke maamärke – fallosekujuline kivirahn – on tagasi seal, kus ta oli. Trollpikken ehk “trolli peenis” murti hiljuti kalju küljest lahti, ent on nüüd turistide rõõmuks tagasi oma kohal.

Trollpikken on 12-meetrine kaljunukk, mis asub Eigersundis ning on viimastel aastatel olnud turistide seas väga populaarne, kirjutab Lonely Planet.

Peenisekujuline maamärk on seal seisnud viimasest jääajast saati, kuid eelmisel kuul avastas üks sörkjooksul olnud inimene, et keegi on selle lahti murdnud. Kaljutükil oli näha puurimisjälgi – keegi nägi kõvasti vaeva, et see turismiobjekt eemaldada.

Kohalikud aktivistid ei jätnud aga asja sinnapaika ja hakkasid veebis Trollpikkeni taastamiseks raha koguma. Lühikese ajaga saadi 1200 annetajalt üle maailma kokku ligi 23 000 eurot ning töö võis alata.

Tänaseks on 12 tonni kaaluv Trollpikken taastatud. Selleks kasutati raudvardaid, mis kivi sisse puuriti. Seega pole kahjustusi eriti näha.

Kohalik aktivist ja Trollpikken.com veebilehe haldaja Kjetil Bentsen oli rõõmus, et kampaania õnnestus ja kivi on oma kohal. “Olen väga rõõmus, et see on sai taastatud. Enne kivi lahti murdmist oli see turistide seas väga popp. Kartsin, et see seiklus on läbi, aga ei – oleme tagasi. See tähelepanu, mida kivi on saanud, on fantastiline. Nüüd on see isegi suurem atraktsioon kui kunagi varem,” rääkis ta.

 

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri