Jaga seda postitust

Tugevasse turbulentsi sattunud lennukis sai viga kolm reisijat ja seitse meeskonnaliiget

American Airlinesi lennuk sattus laupäeval Atlandi kohal nii tõsisesse turbulentsi, et see paiskas õhku nii reisijatele serveeritud söögid-joogid kui ka reisijad ja lennusaatjad. Viga sai 10 inimest.

Alex Ehmke ja tema pere lendas koju Kreekast puhkusereisilt. Õhus oli oldud ligi 10 tundi. Lennusaatjad olid just serveerinud viimased joogid enne maandumist. Ühendriikide rannik oli juba silmapiiril paistmas, kirjutas Washington Post.

Ehmke ja tema naine olid saanud kätte oma kohvi, möödus umbes viis minutit. Järgnevat mäletab Ehmke pisut hägusalt – reisijatel paluti turvavööd kinnitada, hoiatustuled põlesid. Lennusaatjatel paluti oma istekohtadele naasta. Neil ei jäänud aga selleks piisavalt aega.

Algul raputas turbulents lennukit mõne sekundi, mis polnud midagi tõsist, kuid siis läks rappumine hullemaks. Seejärel langes lennuk “järsult kreeni”, nagu Ehmke seda nimetas.

Ta rääkis NBC Newsile, et kõik tema vaateväljas kerkis rohkem kui meetri kõrgusele õhku ning tundus, et lennuk oli vabalanguses.

Teised reisijad rääkisid hiljem, et lennukis oli kuulda karjumist ja laste nuttu. Ehmke seda ei maininud, aga talle jäi meelde, kuidas joogid õhku tõusid.

“Mulle oli peale lennanud pool minu kohvist ja minu venna peal oli teine pool,” lausus ta. “Mu naise tassis oli kook, mis ei olnud tema oma.”

Ehmke taga istunud mees tõusis õhku, lõi pea ära vastu lage ja kukkus oma isale otsa. See mees oli üks kolmest reisijast, kes viidi hiljem Philadelphias maandudes haiglasse.

American Airlinesi teatel olid seitse ülejäänud vigastatud meeskonnaliikmed.

Ehmke sõnul olid kõik reisisaatjad pärast raputust reisijatekabiinist kadunud. Mõne minuti möödudes teatas üks reisisaatja, et ta on ainuke, kes suudab hetkel reisijaid aidata. Ülejäänud vajasid ise abi.

Lennuk maandus õnnelikult Philadelphias ja piloot vabandas enne maandumist tõsise turbulentsi pärast.

“Ta ütles, et üks teine lennuk oli lennanud samast paigast läbi ja teatanud vaid mõõdukast turbulentsist. Seepärast ei püüdnudki nad ringi sõita ja ei arvanud, et asi on nii halb,” edastas Ehmke piloodi sõnu.

Philadelphias maandudes ootasid ees parameedikud. American Airlines ei avaldanud 10 inimese vigastuste tõsidust, kuid teatas, et kõik nad said pühapäeva hommikuks haiglast välja.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri