Jaga seda postitust

Ühes turismiedetabelis on Eesti maailma parimate seas

Eestil on maailma riikide turismiga seotud edetabelites kõrgele kohale keeruline jõuda. Ühes valdkonnas oleme aga päris tipu lähedal.

Iga kahe aasta tagant koostab Maailma Majandusfoorum 136 riigi turismi ja reisimise alast edetabelit. Seekordsest ülevaatest selgub, et “keskkonna jätkusuutlikkuselt” on Eesti lausa 12. kohal.

Esikolmikus on Šveits, Austria ja Norra. Eesti lähinaabritest on 13. Läti. Soome on 5., Rootsi 6., aga Leedu alles 41. kohal.

• Loe ka: EDETABEL: Millised on turistisõbralikud ja konkurentsivõimelised riigid?

Sama teemat käsitlenud Travel and Leisure märgib, et raport võtab arvesse üheksat indikaatorit. Näiteks seda, kui karmid on keskkonnanõuded, kui palju neid täidetakse ja kui paljusid keskkonnaleppeid on riik vastu võtnud.

Raport tõstab esile, kui laitmatud on riigi loodusressursid ja kuidas need on seotud turismituluga.

Eesti kohta kirjutab Travel and Leisure, et kui sa turistina arvad, et safari tähendab lõvisid ja elevante, siis Eesti üllatab sind. “Tootsikannu safaripark pakub jalgrattamatku, kus võid kohata must-toonekurgi, hirvi või põtru,” kirjutab Travel and Leisure. “Kui jalgrattad ja põdrad pole piisavalt seikluslikud, proovi Pühajärvel kelgumatka või räätsamatka Rubina soos.”

“Keskkonna jätkusuutlikkuse” edetabel (kliki pildil, et näha suuremat pilti):

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri