Jaga seda postitust

JÄRJEKORDNE KATASTROOF: Ühendriike tabab taas hävitav orkaan

USAd on tabab järjekordne orkaan, mis on Atlandil enne Ühendriikide rannikule jõudmist kogunud jõudu ja saanud kategooriaks 5. See tähendab, et orkaani keskmes on tuule tugevus 280 km/h ja selle jõud on hävitav.

“Kui veedate Lõuna-Floridas vanaduspuhkust ja teil on lapsed Michiganis, siis on aeg neile külla sõita,” ütles CNNi meteoroloog Chad Myers otseülekandes hoiatuseks Florida osariigi elanikele.

Tormihoiatus on antud Puerto Ricole, USA Neitsisaartele ja Florida osariigile. Tormi teele jäävad ka Dominikaani Vabariik, Haiti, Jamaica, Kuuba ja Bahama saared.

Lähipäevadel tuule tugevus väheneb ja pühapäevaks, kui orkaan, mis sai nimeks Irma, on jõudnud Kuuba kohale ja on liikumas sealt edasi Floridasse, on tuuletugevus umbes 240 km/h. See on aga endiselt hävitava jõuga.

Myresi sõnul võtavad tuule ja vihma tugevust maha orkaani teele jäävate saarte mägised piirkonnad, kuid Floridasse jõuab ikkagi 4. kategooria orkaan. See on umbes sama tugev, kui hiljutine Harvey, mis tegi tohutut kahju Texase osariigis.

Florida kuberner Rick Scott kuulutas hädaolukorra välja 67 maakonnas. “Floridas valmistume alati kõige hullemaks ja loodame kõige paremat, ning seni, kuni me ei tea Irma täpset trajektoori, ei saa me endale valmistumata jätmist lubada,” lausus ta.

Scott sai ka presidendilt Donald Trumpilt kinnituse, et vajadusel annab riik osariigile abi.

Puerto Rico kuberber kuulutas eile välja eriolukorra ja kutsus tegevusvalmidusse Rahvuskaardi.

Eile kohaliku aja järgi kl 23 oli Irma Tuulealustest saartest 660 km kaugusel idas. Arvutimudelid näitavad, et orkaan liigub Kariibide suunas.

Kõige suurimat kahju toonud orkaanid

Hiljutine orkaan Harvey põhjustas esialgsete arvestuste kohaselt kahju umbes 8 miljardi dollari väärtuses.

2012. aasta supertorm Sandy ületas selle suurelt – kahju oli 71 miljardit dollarit.

2008. aasta orkaani Ike kahju oli 29,5 miljardit dollarit.

2005. aasta orkaan Wilma läks maksma 21 miljardit dollarit.

Samal aastal tabas New Orleansi orkaan Katrina, mille kahjuks hinnati 110 miljardit dollarit. Tollal hukkus 1800 inimest.

1992. aastal tabas Lõuna-Floridat ja Louisianat orkaan Andrew, mis põhjustas kahju 26 miljardi dollari väärtuses. (Allikas: CBS)

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri