Jaga seda postitust

Üks hirmus koht – Türgis seisab mahajäetuna maitsetu kuurort

Türgis on kauni looduse keskel üks hirmus vaatepilt – Istanbulist Ankara poole sõites on alustatud Mudurnu küla lähistele luksusvillade ehitust, aga arendaja pankroti tõttu jäi ehitus pooleli. 

Võimalik, et valmides on Burj al Babase puhkekeskus ja villad silmale talutavad vaadata, aga ilmselt siiski mitte. See on näide koledast kitšist, lollidemaast, kus ärimeestel on raha maitsemeelest kõvasti rohkem olnud. 

Kõik Burj al Babase tornidega villad on täpselt ühesugused ja pilte vaadates tundub, nagu oleks fototöötlusprogrammis maju tihedalt üksteise kõrvale kloonitud.

Arenduse kodulehel näidatakse ka villade ja spaade interjööripilte, nagu ruumid võiksid kunagi hakata välja nägema. Neid võtab hästi kokku sõna “suurushullustus”. Klassitsistlik, Rooma impeeriumi ajastut jäljendav arhitektuur peaks oma luksusega meelitama villasid ostma väga rikkaid inimesi. 

Hinnad on soolased ja ainult rikkad saavadki endale nii maitsetut ja kallist puhkusepaika lubada. Villasid on kolmes hinnaklassis – 370 000, 440 000 ja 530 000 dollarit. 

Arendaja Sarot Property Group alustas linnakese ehitust 2014. aastal. Kauni looduse keskele sobitati kokku 587 villat. Lisaks neile peaks kerkima poed, kinod, restoranid, kontserdi- ja konverentsisaalid, saunad ja basseinid, veepark, tennise-, korvpalli- ja jalgpalliväljakud. 

Eelmisel aastal läks aga arendaja pankrotti, kui oli projektile kulutanud 200 miljonit dollarit.

Osa villasid on peaaegu valmis, küll mitte seest sisustatud, aga kogu küla või linn või kuidas seda ka nimetada, seisab nüüd mahajäetuna. Väidetavalt on 587 villast juba 350 müüdud. 

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri