Jaga seda postitust

VIDEO: Nii valmis eritellimusena maailma kõige kallim luksusauto

Rolls-Royce valmistas tundmatule eraisikule eritellimusel vaid ühe ainulaadse disainiga sõiduauto, mis läks tellijale arvatavasti maksma umbes 11 miljonit eurot.

Hiljuti avalikkusele esitletud auto nimeks sai Rolls-Royce Sweptail. Selle disain on insipireeritud Rolls-Royce’i 1920-ndate stiilist.

Kuigi Rolls-Royce keeldus avaldamast täpsemat teavet auto tellinud isiku kohta, teatas ettevõte, et ta on ainueksemplaride asjatundja ja kollektsionäär, kelle kogus on ka superjahid ja lennukid.

Kompanii ei nõustunud avaldama ka auto täpset hinda, kuid meedias on pakutud, et auto läks tellijale maksma kuni 11 miljonit eurot.

Rolls-Royce Motor Cars’i juhi Giles Taylori sõnul on Sweptail Rolls-Royce’is disainitud ja see on tellija nõudmistele vastamiseks valmistatud käsitööna.

Koos kliendiga töötades kujundasid Rolls-Royce’i disainerid auto, mis läheb ajas tagasi 1920. ja 1930. aastatesse. Autos on muu hulgas salajased peidukohad, kuhu omanik saab panna oma isiklikud asjad ja luksusesemed.

Kahekohalisel kupeel on suur panoraamklaasist katus, mis annab autosolijaile suurepärase vaate ümbritsevale, ent see paljastab ka auto sisemuse, kus on üle võetud disainielemente klassikalistelt ja modernsetelt jahtidelt.

Auto disainis on kasutatud ka Rolls-Royce’i ikoonilist iluvõre. Kompanii teatel on see suurim iluvõre, mida on kunagi kaasaegsetel Rollsidel kasutatud.

Luksusautol on ka toredad lisavigurid. Kui salongi keskkonsoolil ühele nupule vajutada, ilmub auto küljepaneelist välja omaniku portfell. Teisele nupule vajutades ilmub aga välja omaniku lemmikšampanja pudel koos kahe kristallpokaaliga.

Rolls-Royce loodi Suurbritannias 1906. aastal ja kompaniid tunti kui käsitööna valmistatud luksusautode tootjat. 2003. aastal sai Rolls-Royce’i omanikuks sakslaste BMW.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri