Jaga seda postitust

Ümber maakera astuv Meigo Märk on jõudnud 22. riiki ja läbinud 19 000 kilomeetrit

Lihulast pärit Meigo Märk alustas kolme aasta ja seitsme kuu eest ümbermaailmareisi ning on nüüdseks maha käinud ligi 19 000 km. Praegu on ta Indoneesias.

Meigo jõudis Sumatra saarele 15. detsembril. 29. detsembril seadis ta sammud Lääne-Sumatra mägedesse. “Minu ees on palju mägesid. Tunnen hirmu ja põnevust,” teatas ta Facebookis.

Indoneesia on 22 riik, mida Meigo läbib. Indoneesias veedetud esimest 11 päeva kokku võttes kirjutas Meigo:

“Iga päev tervitas mind 100-200 inimest. Mulle anti väga palju (tasuta) vett, teed, kohvi, muid jooke ja süüa. Olin ja magasin kolmes kodus koos kohalike peredega, ühes kirikus ja oma telgis. Külastasin ühte kooli, suurt festivali, kohalike moslemite pulma, külastasin mitut kirikut ning tähistasin koos kohalike inimestega jõule. Kohtusin mitme lahke ja hea inimesega ning tekkis uusi sõpru. Õppisin Indoneesia keelt, mängisin kirikus trompetit, jalutasin väikestel metsateedel, nägin mitmeid ohtlike madusid, tegin palju fotosid/videosid ning loomulikult jalutasin päris palju ning nägin/kogesin mitmeid teisi “asju”, tundeid…”

Reisiportaal on Meigo tegemistest kirjutanud varemgi. Artikleid saab lugeda siit. Meigo on läbi kulutanud lugematu arvu jalanõusid ja kõiksugu matkavarustust, kuid sel aastal tuli talle appi Matkasport, toetades rändurit varustusega.

Kui soovid Meigot toetada:

MÄRK MEIGO:
SEB arvelduskonto: EE281010010151632019 

Maailmas on teisigi rändureid, kes on kas maakerale ringi peale tegemas või liiguvad niisama läbi võimalikult paljude riikide.

Viimased neli aastat on reisimas uusmeremaalane Andrew Parker. Tema kasutab liikumiseks kuumaõhupalli. Viimastel kuudel on ta lennanud Aafrikas. 2018. aastal toimetab ta õhupalli üle ookeani Kolumbiasse ning jatkab lendamist Kesk- ja Põhja-Ameerikas.

Rolleriga ümber maakera

Londoni reisikonsultandid Reece Gilkes ja Matt Bishop on eesmärgiks võtnud 18 kuu kuni kahe aasta jooksul teha maakerale ring peale külgkorviga rolleriga. Nad loodavad viiel kontinendil külastada 50 riiki ja läbida kuni 64 000 km.

Karen Edwards ja Shaun Bayes on Londonist pärit paar, kes alustas reisi Kanadast Calgaryst, sõitsid Vancouverisse ja edasi alla mööda kogu USA läänerannikut. Ees ootavad Belize, Guatemala, El Salvador ja Uus-Meremaa. Seejärel tulevad nad koju.

Kareni ja Shauni reis on eriline ses mõttes, et neil on kaasas kaks last. Kui tütar Esme oli imikueas, käisid nad samuti pikal reisil Uus-Meremaal ja Kagu-Aasias. Nüüd on Esme suurem ja peres on uus beebi – Quinn –, kes näeb maailma juba esimestel elukuudel.

Vana kiirabiauto, koer ja kala

Kalifornias elav Ian Dow läks pruudist lahku ja otsustas minna reisima. Ta ostis eBayst vana kiirabiauto ja muutis selle isa abiga autokaravaniks. Praeguseks on ta Mehhikos ja Vaikse ookeani rannikul maha sõitnud umbes ligi 10 000 km. Ianil on seltsiliseks koer Dino ja Härra Biggles. Härra Biggles on kala.

Pime rändur

Tony Giles on käinud palju, aga näinud kahjuks vähe. Tony on Londonist pärit rändur, kes on pime. See-eest kogenud on ta kõiksugu seiklusi. Ta on olnud kõigis USA osariikides, kümnes Kanada provintsis, ületanud paadiga põhjapolaarjoone, teinud 16 benji-hüpet ja osalenud kolmel skydive-hüppes. Tony sündis haruldase geneetilise haigusega. Peale selle, et ta on pime, on ta ka peaaegu kurt.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri