Jaga seda postitust

UNISTAD ITAALIAST? Väikelinn pakub 2000 eurot, kui kolid sinna elama

Itaalia väikelinn Bormida, kus elab vaid 394 inimest, pakub sulle 2000 eurot, kui kolid linna elama. Väikse korteri eest tuleb maksta üüri vaid 50€ kuus.

Bormida asub Loode-Itaalias Liguurias 420 meetri kõrgusel merepinnast. Linn on stressivaba elupaik, aga noori see ei tõmba. Paljud on lahkunud lähimasse suurde linna Savonasse või mujale.

Seepärast tuli linnapea Daniele Galliano välja ideega maksta uutele asukatele 2000 eurot, kui nad tulevad linna elama. Otsuse peab veel kinnitama linnavolikogu ja kui see on tehtud, läheb plaan järgmisest aastast käiku. “Starditoetust” saavad nii need, kes endale elamise rendivad kui ka need, kes kinnisvara ostavad.

Elamine on Bormidas odav. Väikse korteri rent on 50 eurot kuus ja suure eest tuleb maksta kuni 120 eurot kuus.

“Töötame veel plaani kallal, aga kõik on teretulnud,” ütles Guardianile üks linnavolikogu liige, kes ei soovinud oma nime avaldada. “Meie kogukond on väike, aga külalislahke. Asume mägedes, ent ka meri on lähedal – siin on tervislik elukeskkond ja ja väga puhas õhk.”

Linnapea Facebooki-postitus sai palju vastukaja. Mõned potentsiaalsed uued elanikud märkisid, et on valmis Bormidasse kolima, kui seal on tööd.

“Hr linnapea, olen valmis tulema ja loobuma 2000 eurost, aga ma ei saa elada ainult õhust,” kirjutas Amedeo Alloca. “Mul on peres kaks väikest last. Kui suudate mulle tagada töö, isegi kõige lihtsama, poleks kolimine probleem.”

Sellega on aga Bormidal probleeme. Linnas on neli kohvikut. Oddone Giuseppe, kes on ühe kohviku omanik, ütles, et Bormidas pole palju teha. “Aga elu on lihtne ja looduskeskne, meil on mets, kitsed, kirik, piisavalt head toitu. Elu on siin kindlasti stressivaba.”

Kui Google’i kaardi tänavavaatega linnakeses ringi vaadata, siis selgub, et linn on pigem küla, hajaasustatud ja väga lihtne. Teed looklevad metsaste mäenõlvade vahel. Linna keskus, kus asub ka linnavalitsuse hoone, on väga pisike.

Bormida pole Itaalias erandlik linnake, mis elanikest tühjeneb. Riigis on 2500 küla, mida ähvardab samasugune saatus.

Jaanuaris nimetas Itaalia kultuuriminister 2017. aasta “külade aastaks”, et tõmmata turistide tähelepanu tühjenevatele paikadele.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri