Jaga seda postitust

USA HOIATAB: Pühade ajal võivad terroristid Euroopas rünnata

Ameerika Ühendriikide välisministeerium väljastas üleeile oma kodanikele reisihoiatuse, mille kohaselt on kõrgendatud terrorioht kõikjal Euroopas, eriti pühade ajal.

“USA kodanikud peaksid olema ettevaatlikult pühadega seotud festivalidel ja sündmustel. Reisihoiatus aegub 31. jaanuaril 2018,” kirjutatakse välisministeeriumi veebilehel.

“Hiljutised laialt kajastatud juhtumid Prantsusmaal, Venemaal, Rootsis, Suurbritannias, Hispaanias ja Soomes näitavad, et Daeshil, al-Qaedal ja nende toetajail on võime ette valmistada ja ellu viia Euroopas terroriakte. Eelmisel aastal oli Saksamaal Berliinis jõululaadal suure ohvrite arvuga rünnak, samuti uusaastaööl Istanbuli ööklubis,” kirjutab USA välisministeerium.

Samal ajal kui kohalikud valitsused jätkavad terrorismivastaseid operatsiooone, on välisministeerium endiselt võimalike terrorirünnakute pärast mures, märgitakse veebilehel ja lisatakse, et USA kodanikud peaksid alati olema valmis võimaluseks, et terrorismi pooldajad või radikaliseerunud ekstremistid võivad rünnata. Seepärast soovitatakse vältida rahvarohkeid paiku.

Terroristid võivad kasutada erinevaid rünnakumeetodeid, näiteks tulirelvi, lõhkeaineid, rammimiseks sõidukeid või terariistu, mida on enne rünnakut raske avastada.

USA seesugused reisihoiatused on tavalised, samas kui Euroopa riigid ise väljastavad niisuguseid hoiatusi harva. Näiteks Eesti välisministeeirum pühade ajal Euroopas reisimise eest ei hoiata. Küll aga mainitakse Hispaania kohta nii: “Reisides Hispaania Kataloonia piirkonda tuleb eriti suuremates linnades nagu Barcelona, aga ka Tarragona või Girona arvestada võimalike streikide, sh spontaansete rahvakogunemistega Kataloonia iseseisvuslaste ja/või Hispaania keskvalitsuse toetuseks. Seetõttu soovitame Katalooniasse reisides säilitada tähelepanelikkus ja võimalikke rahvakogunemisi vältida, nende korral aga jälgida politsei juhtnööre.”

Suurbritannia pole näiteks Saksamaa kohta otsest pühadeaegset hoiatust väljastanud, ent valitsuse veebilehel siiski hoiatatakse, et terroristid võivad siiski “väga suure tõenäosusega” Saksamaal terroriakte korraldada. Sama öeldakse Prantsusmaa ja Venemaa kohta.

Soome, Rootsi ja Hispaania kohta märgivad britid, et terrorirünnakud pole välistatud.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri