Jaga seda postitust

Uue nimega riik Põhja-Makedoonia – mida peaksid sinna reisides teadma

Eesti välisministeerium andis teada, et Makedoonia kannab 15. veebruarist uut nime Põhja-Makedoonia. Siin teave, mis kulub ära, kui kavandad reisi sellesse kauni looduse ja mõnusa kliimaga riiki.

Põhja-Makedoonia. F: Pixabay.com

Eestil puudub Põhja-Makedoonias välisesindus, seetõttu on soovitav tutvuda teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (SuurbritanniaSaksamaaSoomePrantsusmaaAmeerika ÜhendriigidKanadaAustraalia).

Suveperioodil esineb tihti ulatuslikke metsa- ning maastikupõlenguid. Enne reisi kontrolli, milline on olukord sinu valitud sihtriigis siit ja siit.

Kasulikud lingid: Põhja-Makedoonia reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti aukonsulaadist Skopjes või  lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

Riiki sisenemise tingimused

Välisministeeriumi andmetel võivad Eesti kodanikud viibida Põhja-Makedoonias passi või isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel viisavabalt 90 päeva poole aasta jooksul.

Tähelepanu! Eestist otse Põhja-Makedooniasse lennates on vajalik pass ja ei piisa ainult ID-kaardi olemasolust.

Välisministeerium juhib tähelepanu sellele, et Põhja-Makedoonia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun:

Põhja-Makedoonia saatkond Tallinnas
Suurtüki 4A-12, 10133 Tallinn
Tel: (+372) 6440 479
E-mail: talin@mfa.gov.mk

Konsulaarosakond
Riddargatan 35, Box 10128, 10055 Stockholm, Rootsi
Tel: (+468) 6672 145
E-mail: stockholm@mfa.gov.mk

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri