Jaga seda postitust

Uuenenud nimekiri riikidest, kuhu saab reisida koroonaviiruse antigeenitesti tulemuse ettenäitamisel

Enamik välisriike nõuavad riiki sisenemisel negatiivse koroonatesti ettenäitamist. Reisieelseid koroonaviiruse teste saab täna endiselt teha ka kaubanduskeskustes asuvates kiirkliinikutes.

Vältimatu vajaduse korral teise riiki reisida, peab reisija tõestama, et ei kanna koroonaviirust. Reisieelsete testide nõuded on aga erinevad ja igaüks peab ise end kurssi viima, milline test ja kui mitu tundi enne riiki saabumist tehtud peab olema. Reisijatel on võimalik teha nii PCR-teste kui ka antigeeni teste.

„Reisieelse testi valimisel tuleks tutvuda sihtriigi nõuetega. Kuna olud muutuvad kiiresti, muudavad ka riigid oma nõudeid ilma pikema etteteatamiseta. Seetõttu tuleks riiki sisenemise nõuded vahetult enne reisi üle kontrollida. Küll aga aktsepteerib üha enam riike PCR-testi asemel koroonaviiruse antigeeni määramise teste. Antigeeni testide eeliseks on soodsam hind ja kiirus – testi tulemuse saab kätte juba 30 minuti jooksul,“ ütles Confido testimispunktide koordinaator Liis Ader. 

Koroonaviiruse antigeeni testid on parim vahend reisieelseks testimiseks neile, kes vajavad COVID-19 haiguse välistamist reisimiseks riikidesse, kus aktsepteeritakse antigeeni testi tulemust. Testi saab teha lennujaamas, Paldiski Põhjasadamas, Confido Meditsiinikeskuses ja kiirkliinikutes Lasnamäe Centrumis ja Nautica keskuses ning Tartu Lõunakeskuses, mis jäävad avatuks ka kaubanduskeskustele kehtestatud uute piirangute jõustumisel. Testimispunktides on äärmiselt oluline kinni pidada 2+2 reeglist ning kasutada isikukaitsevahendeid.

Aderi sõnul tuleks testi tegemiseks kindlasti aeg ette broneerida, et tagada tulemuse õigeagne kättesaamine. „Broneerides aja varakult ära, saab reisija olla kindel, et pääseb vajalikul ajal testima. Kuna koormus testimispunktidele on täna üpris suur, võib tekkida vajadus aeg mitu päeva enne reisi ette broneerida – selle tegemata jätmise korral riskib inimene ootamatute testimisjärjekordade tõttu oma lennust või laevast maha jäämisega,“ hoiatas testimispunktide koordinaator.

Testi aja saab broneerida Confido kodulehel aadressil https://www.confido.ee/koroonaviiruse-testimine/

Riigid, mis aktsepteerivad sisenemisel antigeeni testi selle tegemist tõestava sertifikaadiga:

Austria72h enne riiki saabumist
Rootsi48h enne riiki saabumist
Soome72h enne riiki saabumist
Leedu72h enne riiki saabumist
Saksamaa48h enne riiki saabumist
Taani24h enne lennu väljumist
Holland (nõutakse lisaks ka PCR testi)PCR test 72h enne riiki saabumist ja antigeeni test 4h enne lennu väljumist
Suurbritannia72h enne lennu väljumist
Austria72h enne riiki saabumist
Norra24h enne lennu väljumist
Itaalia48h enne riiki saabumist
Sloveenia48h enne riiki saabumist
Ameerika Ühendriigid72h enne lennu väljumist
Uus-Meremaa72h enne lennu väljumist
Šveits24h enne lennu väljumist

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri