Jaga seda postitust

UURING: Eestlased armastavad puhkuse ajal töötada, välisreisil käiakse pigem harva

F: Pixabay

CV.ee karjääriarengu kontaktvärav koostöös TahanPuhata.ee puhkuseportaaliga viis septembris läbi eestlaste puhkuseharjumuste uuringu, milles osales 1204 inimest.

Uuringust selgus, et enam kui pooled tööinimestest puhkasid Eestis (51,4%) ning kolmandik suvel puhanuist (31,4 %) pidid ühel või teisel viisil tegelema puhkuse ajal siiski ka tööasjadega.

Oma puhkuse jagas Eesti ja piiritaguse ajaveetmise vahel 34,5 % vastanuist. Ainult välisreisi kasuks otsustas 14,1% suvel puhanuist. Viimastel kuudel ei puhanud viiendik (18,7 %) tööealisest elanikkonnast – neid ootavad ilmselt talvised puhkusemõnud kas mõnes soojas kliimavöötmes, spaades või lumistel mäetippudel alles ees.

Puhkuse ajal vastas aga tööalastele telefonikõnedele 18,9 % puhanuist; arvuti võttis aga puhkusele tööasjade ajamiseks kaasa 13,4 % töötajaist.

Paaril korral pidi puhkuse ajal ka töölt läbi käima ja seal tööasjadega tegelema tervelt 6,9 % puhkajaist. Aktiivselt tööasjadesse sekkumise tõttu sai korraline puhkus rikutud 2 % küsitlusele vastajatest ning 1,7 % katkestati puhkus kriitiliste töökohustuste tõttu.

Puhkuselt tagasi tööle naastes tundis end täiesti puhanuna 29,5 % küsitluses osalenutest. Enam kui pooled (51,1%) tundsid, et nad on puhanud vaid osaliselt. Pea viiendik (19,4 %) vastanuist tunnistas, et nad ei tundnud end peale puhkust puhanuna.

Kõige tavapärasemaks suvepuhkuse perioodiks oli alla 1nädalane puhkus (28,2% vastanuist), millele järgnes kohe korralik 2nädalane puhkus (27,3%). Viiendik puhanuist tegi seda suvel vaid nädala jagu (22,3 %). Kümnendik (9,9 %) näuti suve tervelt neli nädalat jutti. Kõige vähem levinuks osutusid 3nädalased puhkused (8,1 %) ja pikemad kui kuuajased puhkused, mida lubas endale 4,1 % puhanuist.

Ühe- või mitmepäevase lühireisi võtsid ette pea pooled suvel puhanuist (45,7 %), sellele järgnes mõnus kodune puhkus (38,9%) ja pikem puhkusereis (35,9 %). Aktiivselt ja sportlikult veetis puhkuse 11,3 % vastanuist ning turismitalude võlu käis nautimas 8 %.

Looduses puhkamist eelistas pea kolmandik puhkajaist (27,1 %), ekskursioonie sisaldaval reisil käis 15,5 % neist vastajaist, kes endale puhkust lubada said. Vähem vastajaist tegi puhkuse ajal majapidamistöid (13,6 %) või nautis muul viisil kultuuripuhkust (13 %).

Küsitlusele vastanuist 81,8 % olid naised ja 18,2 % mehed. Kõige suurem vastajaskond (28,5 %) olid 45-54aastased, neile järgnesid vanemad kui 55aastased (24,2 % vastanuist) ja 35-44aastased (19,4%). Samasisuline puhkuse harjumuste uuring viidi samal perioodil läbi ka Lätis ning Leedus.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri