Jaga seda postitust

UURING: Sõbralik, külalislahke, rahulik – seitsme riigi elanikud hindasid, milline on Eesti maine

Rahulik maine

Kose mõisa kalmistu kabel. F: Henry Murumaa / Pixabay.com

EAS tellimusel valmis Eesti ja seitsmes võtmeriigi elanike seas tehtud uuring, et selgitada, milline on Eesti maine. Varem pole sellist uuringut tehtud.

Võtmeriikideks oli Soome, Rootsi, Norra, Saksamaa, Suurbritannia (Suur-London), Holland ja Venemaa (St Peterburg, Moskva).

Muuhulgas selgus tänavu juunikuisest küsitlusest, millised on need märksõnad, mis Eestit välismaalaste arvates iseloomustavad. Järgnev on protsent vastanutest, kes on vähemalt lugenud ja või kuulnud Eestist.

Sõbralik ja külalislahke

Kõige sõbralikumaks ja külalislahkemaks pidasid Eestit britid (31% vastanutest valis need märksõnad).

Samade sõnadega iseloomustas Eestit 20% hollandlastest, 20% norrakatest, 18% soomlastest, 16% sakslastest ja 14% rootslastest.

Millegipärast polnud need esimesed märksõnad, mis tulid pähe venelastele. Sõbralikuks ja külalislahkeks pidas meid vaid 8% küsitletuist.

Rahulik, stabiilne, turvaline

Seevastu oli seitsmest riigist Venemaal kõige rohkem neid, kes pidasid Eestit “rahulikuks, stabiilseks ja turvaliseks”. Nii vastas 19% küsitletuist ja see oligi venemaalaste levinuim arvamus Eesti kohta.

Ülejäänud kuues riigis iseloomustati samade sõnadega Eestit palju vähem – neis jäi see protsent 3 ja 8 vahele.

Ilus ja puhas

Eestlased ise peavad kodumaad ilusaks ja puhtaks, aga mida arvavad teised? Brittidest arvas nii 16%, hollandlastest, venelastest ja rootslastest 12% ning sakslastest 10%. Üllatuslikult vähe arvas nii soomlasi – vaid 3%.

Innovaatilisus, arendus

Samas märksõnadega “innovaatilisus ja arendus” iseloomustasid meid kõige enam soomlased. Neid oli lausa 30%, kes valisid vastusevariantidest need märksõnad.

Teistes riikides jagunes “innovaatilisuse ja arenduse” valinud vastajate protsent nii: Suurbritannia 16, Saksamaa 15, Norra ja Rootsi 10, Holland 9 ja Venemaa 4.

Vaene

Üks huvitav tõdemus, mis küsitlusest selgus, oli see, et rikkusega me just maailmas silma ei paista, aga vaeseks meid ei peeta. Sõna “vaesust” mainiti kõikide maade küsitletute seas väga harva. Need protsendid jäid 1 ja 7 vahele. Enim nimetasid meid vaeseks rootslased, kõige vähem soomlased.

Kõneksoleva uuringuosaga saab täpsemalt tutvuda küsitluse 140. leheküljelt.

e-Eesti tuntus

Neilt seitsme riigi elanikelt, kes olid Eesti kohta lugenud või teadsid meist kas või natuke, uuriti ka seda, kas nad on kuulnud või näinud sõna “e-Estonia”.

Siin on tulemused: Holland 36%, Saksamaa 32%, Norra 31%, Soome 27%, Suurbitannia (Suur-London) 22%, Venemaa 20%, Rootsi 20%. Seega kokkuvõttes päris hea tulemus.

e-residentsus

Viimase paari aasta hittsõna on Eesti “e-residentsus”, aga palju sellest välismaal on kuuldud? Üllatavalt palju – vastanute protsent jäi 10 ja 22 vahele.

Neid, kes kindlasti kaaluvad e-residentsuse taotlemist, oli kõige rohkem Suurbritannias – lausa 42%. Kõige vähem kavatsetakse seda “kindlasti” teha Norras (0%), järgnesid Soome (7%), Holland (9%), Rootsis (10%) ja Saksamaal (14%).

Kes oli sihtgrupp?

Uuringu sihtgrupp kõikides maades olid inimesed vanuses 18-75. Nad kõik olid viimase aasta jooksul käinud välismaal puhkamas või ärireisil vähemalt korra ning olid viimase 10 aasta jooksul külastanud vähemalt kolme välisriiki.

Igas riigis küsitleti vähemalt 500 inimest, Venemaal oli valimiks 1000 inimest. Reaalselt oli igas maas natuke rohkem vastanuid. Küsitletud vastasid veebikeskkonnas. Küsitluse läbiviijaks oli Kantar Emor.

Põhjaliku küsitlusega saab tutvuda siin. Ülevaade on ingliskeelne.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri