Jaga seda postitust

UURING: Väike naps aitab parandada võõrkeeles rääkija hääldust

Värske uurimustöö näitas, et vähene alkohol aitab inimestel paremini võõrkeeles rääkida, aga seda ainult hääldamise osas.

Ajakirjas Journal of Psychopharmacology avaldatud uurimuses selgitati, kas vastab tõele levinud väide, et alkohol parandab võõrkeeles rääkimise võimet. Selgus, et kärakas aitab tõepoolest paremini hääldada võõrkeelseid sõnu.

Uurijad kasutasid 50 saksa keelt emakeelena rääkivad inimest, kes olid hiljuti õppinud hollandi keelt. Osale anti vastavalt nende kehakaalule väike kogus alkoholi, teised jõid alkoholivaba jooki.

Seejärel oli kõigiga kaheminutine hollandikeelne vestlus. Vestluse läbiviijate silmad olid kaetud ja uuritavat nad ei näinud. Eksperimendis osalejatel paluti ka vestluse käigus enda keeleoskust hinnata.

Vestlus salvestati ja helisalvestus mängiti pärast ette hollandi keelt emakeelena kõnelevatele hindajatele.

Naps mõjus

Teadlased märkasid, et need, kes olid joonud alkoholi, said hindajatelt oluliselt paremaid hindeid kui alkoholivaba jooki joonud inimesed.

Samas märgiti uuringus, et alkoholil inimeste enesehinnangule mõju ei olnud.

Eksperiment tõestas, et alkoholi mõju muutis võõrkeele häälduse paremaks. Grammatika ja sõnavara kasutus ning argumenteerimisvõime olid aga mõlemal grupil samasugused ja neid oskusi alkohol ei parandanud.

Uurimuse korraldanud Liverpooli ja Maastrichti ülikooli ning Londoni King’s kolledži teadlased ütlesid, et alkoholi mõju selgitmiseks on vaja teha veel uuringuid.

“Peame uuringu tulemustest järelduste tegemisega olema ettevaatlikud, kuni saame rohkem teada, miks sellised tulemused saadi,” kirjutasid teadlased. Nende hinnangul võis alkohol mõjuda sel viisil seepärast, et alkohol vähendab ärevust.

1972. aastal tehti samalaadne uuring, kirjutas The Telegraph. Tollal leiti, et väike kogus alkoholi parandas ameeriklastel tai keele hääldust. Ka siis märkisid uuringu autorid, et tõenäoliselt vähendab alkohol inimeste ärevust ja nad hääldavad seepärast võõrkeelseid sõnu paremini.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri