Jaga seda postitust

Uus kindlustuse veebileht aitab, kui satud õnnetusse

Liikluskindlustuse fond ja kindlustusseltside liit avaldasid kindlustuspraktikat üksikasjalikult tutvustava veebilehe. Aadressidelt www.lkf.ee ja www.eksl.ee leiab huviline praktilised selgitused kindlustuslepingu sõlmimise ja kahjunõude menetlemise kohta.

Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) ja Eesti Kindlustusseltside Liidu (EKsL) juhatuse liikme Lauri Potsepa sõnul on uues veebikeskkonnas palju põnevat ja kasulikku teavet. „Tihti helistab meile äsja kergesse liiklusõnnetusse sattunud sõidukijuht ja küsib juhiseid. Nüüd on mõistliku käitumise juhis mobiiltelefonis kergesti leitav,“ tõi Potsepp näite.

Lisaks üksikasjalikele selgitustele liikluskindlustuse kohta on lehel ka teiste kindlustusteenuste tavad, sh sõidukikindlustuse hea tava ja kodukindlustuse hea tava. Samuti leiab lehelt teabe, kuidas kaasata kindlustusvaidluse lahendamiseks lepitusorgan.

Märkimist väärib kindlasti ka kindlustusstatistika. Lehel www.eksl.ee/statistika avaldame korra kvartalis üksikasjaliku ülevaate kogu kindlustusturust ja eraldi ka liikluskindlustuse turust. Sellel lehel on ka mitmeid liikluskindlustuse registri andmetel põhinevaid uuringuid.

Jätkuvalt töötavad populaarsed päringud liikluskindlustuse registrist

Lauri Potsepa sõnul on uue lehe peamine eesmärk kindlustustarkuse jagamine. „Usume, et teadlik klient tarbib kindlustusteenust mõistlikult – sõlmib kõik vajalikud kindlustused, teab, millele lepingut sõlmides tähelepanu pöörata ning oskab kahju korral käituda.“

LKF on liikluskindlustuse seaduse alusel kindlustusandjate poolt asutatud ühing, mille peamine ülesanne on täita liikluskindlustuse garantiifondi rolli ja ning hallata liikluskindlustuse registrit. LKF hüvitab kindlustamata või tundmatuks jäänud sõidukiga tekitatud kahjud. LKF on lüli liikluskindlustuse rahvusvahelises võrgustikus, täites nii Euroopa Liidu nõuetest tulenevat teabekeskuse ja hüvitusorgani rolli kui ka rahvusliku büroo rolli Rohelise Kaardi süsteemis. LKF-i juures tegutseb ka liikluskindlustuse lepitusorgan.

EKsL on Eestis tegutsevaid kindlustusandjaid ühendav organisatsioon, mis loodi 15. veebruaril 1993. aastal. EKsL-i eesmärk on esindada oma liikmete ühiseid huve kindlustussektori ja kogu riigi sotsiaal- ning majanduskeskkonna edendamisel. Kõik Eestis tegutsevad kindlustusandjad on EKsL-i liikmed. EKsL on omakorda Euroopa kindlustusandjate ühenduse Insurance Europe liige.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri