Jaga seda postitust

UUS TEENUS: Kui endal jahti pole, saad selle jahtide AirBnB kaudu rentida

Oma korteri või maja väljarentimisest AirBnB kaudu on saanud suureks äriks, nüüd on samasugust tegevust alustatud ka jahtide ja paatidega. Start-up Borrow A Boat just seda teenust pakubki.

jaht airbnb

/ Pixabay

Jahi või paadi omamine ei ole kõigile jõukohane ja alati mitte ka mõttekas. Maailma sadamad on täis jõude seisvaid aluseid, millega sõidetakse aasta jooksul vaid lühikest aega.

Briti ettevõtja Matt Ovenden tabas ära, et sellelt saab teenid. Ta tegi Borrow A Boat start-upi, mis koondab üle maailma asuvad jahid ja muud veesõidukid. Omanikud saavad neid välja rentida.

Sisult on tegemist veesõidukite AirBnB-ga. Soovijad saavad rentida pisikesi paate või ülikalleid luksusjahte. Kui väikelaeva juhtimise oskust või luba pole, võib jahi peal ka kai ääres aega veeta.

“Avastasin, et sadamad on täis miljonite naelte väärtuses jahte, mida kasutatakse harva. Nende prahtimine on kallis ja raske on leida sellist, millist soovid – see tundus jagamismajanduseks ideaalne,” rääkis Ovenden Lonely Planetile.

“Seega tegime Borrow A Boati, mis võimaldab omanikel reklaamida oma paate. Samuti reklaamime väikeste prahtimisfirmade aluseid. Täna on meie veebilehel 13 000 alust 62 riigist alates Vahemerest Kariibideni, India ookeani, Aasia, Kaug-Ida ja Vaikse ookeanini, pluss Austraalia ja USA,” rääkis ta.

Eestist veel veebilehel end keegi ei reklaami, aga ju see on aja küsimus, kui ka meie paadiomanikud oma alustest teada annavad.

Meile lähim jaht on saadaval Leedus Klaipedas. Selle rendihind on 196 eurot ööpäev.

Paadi rendile andjad saavad ise luua renditingimused. Näiteks, et ei lubata koduloomi või jahil ei tohi pidada pidusid. Nagu AirBnB-s, nii saab ka Borrow A Boatis kontrollida oma jahi rendihinda või näidata kuupäevi, millal sa ei taha alust välja rentida.

Lisahinna eest on võimalik broneerida ka alust koos juhiga, kui omanik seda teenust võimaldab.

Selle aasta lõpuks loodab Borrow A Boat veebilehele koondada 20 000 alust.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri