Jaga seda postitust

UUS TURISMIMAGNET: Maailma rangeimate islamiseadustega riik hakkab ehitama läänelikku kuurorti

Saudi Araabia on üks karmimate islamireeglitega riik maailmas. Seda ootamatum on uudis, et saudid kavatsevad avada rannakuurorti, kus riigis kehtivad islamiseadused ei kehti.

Saudi Araabia astub väikeste sammudega selles suunas, et avada end kui turismisihtkohta, kirjutab Lonely Planet. Uus kuurort võtab enda alla riigi lääneosas Punases meres asuvad 50 saart. See on rohkem kui 300-kilomeetri pikkune rannikuala.

Piirkonnast, mille nimi on “Punase mere projekt”, saab poolautonoomne regioon. Sinna pääsemiseks pole viisat vaja ja seal kehtivad muust riigist erinevad seadused.

Saudi Araabia avaliku investeerimisfondi teatel tulevad puhkepiirkonna seadused sellised, mis on vastavuses rahvusvaheliste standarditega. See peaks tähendama, et turistidele ei kehti näiteks ranged riietumisnormid, soolised erisused ja muud islamireeglid, mis annavad meestele naistest palju rohkem õigusi. Kuurortis oleks lubatud ka alkoholi tarvitada.

Saudidele on ilmselt eeskujuks Araabia Ühendemiraadid, kus islam ja turism on edukalt põimunud ja toob riigile suurt tulu.

Saudide valitsus on lubanud, et turismiprojekt saab olema keskkonnasõbralik ja -säästlik, mis haarab enda alla kaitstud korallirahud, mangroovid, uinunud vulkaanid ja loodusväärtused. Piirkonda jäävad muuhulgas mitme haruldase loomaliigi elupaigad.

Punases meres on kaunid liivarannad ja sukeldumispaigad, läheduses on UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluva Mada’in Salehi linna varemed. Kui see idee tõepoolest teostub, on seni turistidele raskesti või üldsegi mitte ligipääsetav piirkond tohutu potentsiaaliga.

Selle üllatava plaani taga pidavat olema kroonprints Mohammed bin Salman, kes soovib riigi turismindust arendada. Ilmselt püüab riik sel moel ka pisut leevendada väga paindumatuid islamireegleid, kuigi vaevalt et vähemalt esialgu see mujale Saudi Araabia piirkondadesse kandub.

“Punase mere projekt” peaks algama 2019. aastal ja valmima 2022.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri