Jaga seda postitust

VAATA, KAS LENNUJAAMAD ON SARNASED: Taiwan hävitab passid, kuhu trükiti kogemata Washingtoni lennujaama pilt

See on päris suur viga, kui ühe riigi dokumendile trükitakse teise riigi sümbol. Nii juhtus Taiwanis, kus hiljuti hakati väljastama uusi passe.

Üks tähelepanelik veebikasutaja jagas fotot Taiwani uuest passist, mille ühel lehel peaks olema kujutatud Taoyuani rahvusvahelist lennujaama. See on omanäoline ehitis, mida kõlbab passi panna küll, kui see ainult oleks see, mida sooviti dokumendilehele trükkida.

Kujutatud lennujaam meenutas väga palju Washingtoni Dullesi rahvusvahelise lennujaama hoonet. Veebis naljatati, et Taiwan on nüüd USA 51. osariik, kirjutas Taiwan News.

Kui uudis Hiina ja Taiwani sotsiaalmeedias levis, võttis sõna Taiwani välisministeeriumi esindaja Ou Chiang-an. Ta kinnitas, et passilehel on “100 protsenti” kujutatud uuendatud Taoyuani lennujaama esimest terminali.

Ou Chiang-an selgitas eelmisel teisipäeval peetud pressikonverentsil uue nn 2. generatsiooni e-passi valmimise protseduure, märkides, et passilehtedele valiti eri vaateid Taiwani regioonidest. Lennujaamade segiajamist ta ei kinnitanud.

Hiljem kirjutati meedias, et üks välisministeeriumi esindaja oli võimul olevale parteile siiski tunnistanud, et viga oli sündinud ja selle tegi riiklik trükifirma. Ettevõte oli välisministeeriumile enne passide trükkimist kinnitanud, et ükski pilt ei ole autoriõigustega kaitstud.

lennujaam Dulles

Washington Dulles. F: Joe Ravi / CC-BY-SA 3.0 / Wikipedia

Eksimus seises vale pildi trükkimises, mitte autoriõigustes, kuigi tegelikult vist ka viimases, sest passi trükitud pildi aluseks võib olla Wikipedias avaldatud Joe Ravi foto, mis on tehtud 2011. aastal (vt ülal). Kujutis on igatahes Ravi pildiga äravahetamiseni sarnane.

Taiwani pass, millel on vale lennujaama pilt. F: Central News Agency

taoyuan lennujaam

Taoyuani lennujaam.

Hävitatakse 500 000 passi

Passe hakati väljastama eelmisel esmaspäeval. Esialgsetel andmetel kutsuti tagasi 285 juba välja antud passi ja öeldi, et hävitada tuleb 200 000 passi.

Läinud pühapäeval aga teatas välisministeerium, et vabandab segaduse pärast ja hävitada tuleb 550 000 vale pildiga passi. Maksumaksjale läheb see päris kalliks. Uute passi kujundamiseks ja trükkimiseks kulub 6 miljonit eurot. Välisministeeriumis kaotas skandaali tõttu töö kaks inimest.

Sarnased lennujaamad

Taiwani uue passi 5. lehekülge vaadates on tegelikult raske aru saada, kumb lennujaam siis pildil on. Dulles ja Taoyuan on üsna sarnased.

Mõlemal lennujaamal on ülespoole kaarjad katused ja võiks arvata, et üks on teise pealt maha tehtud. Mis pole võimatu, sest Washingtonis asuva lennujaama projekteeris maailmakuulus ameerika-soome arhitekt Eero Saarinen.

Dulles avati 1962. aastal. Taoyuan sai valmis 1979. aastal.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri