Jaga seda postitust

VAATA KAVA: Algas kogu nädala kestev festival Tallinna Art Week

Tallinn Art Week

Tallinn Art Week 2017 on 12.-18. juunil toimuv erakordne kunstifestival, mis toob publikuni kaasaegse kunsti põnevaimad pärlid. Sel aastal on kunstinädala motoks “Võta seisukoht!/Take a Stand”.

Oma seisukoha kujundamiseks on TAW programmis seitsme päeva jagu eri kunstisündmusi, kaasahaaravaid arutelusid ning töötubasid ja kohati suisa uskumatuid etteasteid eri paikades üle kogu linna. Festival toob inimesteni nii kodu- kui ka välismaise kaasaegse kunsti paremiku, selgitades seejuures, kuidas kaasaegne kunst tegelikult igapäevaselt teiste eluvaldkondadega lõimub.

Festvali peakorraldajad on Andra Orn ja Kadri Uus kunstikeskkonnast NOAR.eu.

PROGRAMM

Esmaspäev, 12. juuni 

TAW’17 avamine EKA TASE’17 näituse lõpuürituste saatel 

Iga lõpp on millegi algus: sedapuhku moodustavad kordumatu sümbioosi EKA TASE’17 näituse lõpetamine ning Tallinn Art Week’i algus. Oled oodatud Noblessnerisse veetma päeva, mille märksõnadeks on eelkõige värskus ning vaba mõtlemine. Millises suunas liigub kunst tänapäeva üliõpilaste käe all? Tule avasta ning võta seisukoht!

Lisaks traditsioonilisele arhitektuuri, disaini, kunstikultuuri ja vabade kunstide teaduskondade magistritööde väljapanekule saab sel aastal sealsamas näha ka vabade kunstide teaduskonna ja graafilise disaini osakonna bakalaureusetöid.

Kell 13.00 viib EKA maali magistrantuuri lõpetaja Johanna Mudist jalutuskäigule läbi oma magistritöö.

Kell 16.00 tutvustavad EKA graafilise disaini tudengid huvilistele oma bakalureusetööde näitust “Formatsioon” nii eesti, vene kui inglise keeles.

Lisainfo: artun.ee/tase17

KUS: Noblessner Valukoda, Peetri 10, Tallinn
MILLAL: 12. juuni, 12:00- 18.00

Üritus on tasuta.

Avalik loeng: Noor kunst 

Noortel kunstnikel on eriline energia, mida kunstikogujad üle maailma jahivad. Kuidas see Eestis väljendub ja millest noor kunstnik oma töös üldse juhindub? Sellest räägib 2016. aastal esimest korda välja antud Baltikumi Noore Kunstniku Auhinna võitja Juhan Soomets. Auhinna eesmärgiks on pakkuda kunstisõpradele ja –professionaalidele paremaid võimalusi Baltikumi noorte talentide avastamiseks. Auhinna loojad on kunstikeskkond NOAR.eu ja Läti Kaasaegse Kunsti Muuseumi Fond. Tutvu tulevikutähtede teostega www.BalticYoungArtistAward.eu.

Artist Talk: Juhan Soomets, modereerib Tõnis Jürgens.

Juhan ja Tõnis on valged heteromehed, lõpetanud 2016. aastal EKA Uusmeedia osakonna, cum laude jäi mõlemal saamata institustsionaalse kunsti hinde “nõrk” pärast – kas tahtlik provokatsioon või organiseeritud nõtrus?

KUS: Noblessner Valukoda, Peetri 10, Tallinn
MILLAL: 16.45

Üritus on tasuta. 

Teisipäev, 13. juuni 

Tallinna teisipäev: avastame ratastel Tallinna kunstiradu

Teisipäeva puhul võetakse ette traditsiooniline rattamatk pealinna galeriidesse. Külastatakse Positiiv galeriid, Haus galeriid, EKA galeriid, Temnikova & Kasela ning Vaal galeriid. Lisaks lõbusale rattasõidule saab tutvuda mainitud galeriides hetkel näitusel olevate teostega ning kuulata erinevaid muusikalisi etteasteid. Tuuri viib läbi Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus.

KUS ja MILLAL: Tuur algab Positiiv galeriis, Roo 21a kell 17:00 ja programm kestab kuni 21:00. Osaleda saab ka ilma jalgrattata, tulles õigel ajal huvipakkuvasse galeriisse.

17:00 Positiiv galerii, Roo 21a
Anna-Kai Tõrs “Tee mind ilusaks!”

18:00 Haus galerii, Uus 17
August Künnapu “Assortii/Babylon”

18:30 Okapi galerii, Niguliste 2
Allan Proosa “Ootus”

19:00 EKA galerii, Vabaduse väljak 6/8
Keiu Maasik “Kadunud sõbrad”, kuraator Kaisa Maasik

20:00 Temnikova & Kasela galerii, Lastekodu 1
Merike Estna & Ana Cardoso “Seemet võib initseerida juhuslikult II”

20:30 Vaal galerii, Tartu mnt 80d
Björn Koop & Leslie Laasner “Sisemine põlemine”

Üritus on tasuta.  

Voronja korternäituse XVII avamine

Tartus Raul Oreškini ja Kaili Kase käe all korraldatud ning kunstiarmastajate hulgas tuntust kogunud korternäitused tulevad Tallinn Art Week’i raames Tallinnasse. Korternäituse eesmärgiks on kunstiteoste loomulikumasse keskkonda toomine. Seekord rändab Ado Vabbe preemiaga auhinnatud Tartu kunstniku Huupi näitus “Plat principal” sisearhitekt Maarja Marga kodukontori seinu kaunistama.

KUS: Tatari 25-15
MILLAL: 13. juuni, kell 18:00-20:00
Näitus avatud 14.-15. juunil, kell 16-20

Üritus on tasuta. 

Kolmapäev, 14. juuni 

Villu Plinki ja Silja Saarepuu näituse avamine

Tunnustatud kunstnike Silja Saarepuu ja Villu Plingi väikesed inimesed on positsioonid sisse võtnud Noblessneri laevatehase elektrijaamas.

Hoone teisel korrusel on võimalik siseneda installatsiooni,võtta seisukoht ja seista koos väikeste inimestega ka siis, kui maapind jalge all kõikuma lööb.

Ainult avamisel sound art etteaste: Kiwa ja Leonhard Lapin

Ainukordne võimalus näha spetsiaalselt Tallinn Art Week’i jaoks jõud ühendanud kahe oma ala tipu loomingulises sümbioosist sündinud sound art etteastet!

KUS: Noblessner, Peetri 7, Tallinn
MILLAL: Näituse avamine ning Kiwa ja Lapin: 14. Juuni, kell 18:00-20:00
Näitus avatud 15-16. juuni kell 16-20 ja 17. juuni kell 12-20:00

Üritus on tasuta. 

Salapärane Polymer ja kunstnike residentuur kutsub Tallinn Art Week’i raames endale külla

Polymer on ise kui suur kunstiteos, mille koridoriseintelt leiab nii meie tuntud tänavakunstnike teoseid kui ka traditsioonilisematest žanritest pärit visuaale. Lisaks on võimalik piiluda rahvusvaheliste kunstnike kodustuudiotesse, avastamaks kuidas elatakse selles huvitava ajaloo ja arhitektuuriga tehasehoones ja millist loomingut seal tehakse. Toimuvad etteasted ja tuurid, workshop’id ja näitused, installatsioonid ja performance´id.

19:00 Polymer A korpus  Galerii 3,14 avamine

Kunstnikud Reisner&Mudlum teevad seda mis neile meeldib, maalivad akte ja maastikke. Aken on lahti, värske õhk saab sisse. Linnud laulavad, merevesi on soe ja Ossinovski jookseb ümber poe.

KUS: Kultuuritehas Polymer, Ülase 16/ Madara 22
MILLAL: 14. juuni, kell 15:00 – 21:00

Üritus on tasuta. 

Helikopter – koht, kus saad tutvuda Eesti põrandaaluse skeenega.

Helikopter on õige koht kõigile, kes soovivad avardada oma piire ning kogeda midagi teistsugust. Helikopter on uus, põnev ning alternatiivne erinevate kunstivormide kohtumispaik.

Toimuvad No Shade tantsutöötoad ning jam session, mis pakub kõigile võimalust sukelduda sügavale vogue ja house tantsustiilide kultuuri.

No Shade – Vogue Session

KUS: Helikopter, Tulika 9-11
MILLAL: 14. juuni, kell 18:30-20:00

Pilet 5€

Avalik loeng: “Mission statement” – etenduskunst ja kujutav kunst 

Avalik loeng: Helikopteri ‘Mission Statement’

Kuidas Helikopter sündis ja mis on ideed, unistused kuhu poole pürgitakse? Kui plaanid osaleda Helikopteri üritustel, siis see loeng on suurepärane sissejuhatus, mis sind täpselt õigele lainele viib. Vestlusringi viiakse läbi inglise keeles.

KUS: Helikopter stuudio, Tulika 9-11
MILLAL: 14. juuni, kell 20:00 – …

Üritus tasuta

Kõik kinno! Videokunsti eriseansid “Kunst ja film”: Jaan Toomik 

Kinos Sõpruses toimuvate videokunstiseansside “Kunst ja film” eesmärgiks on pakkuda võimalust tutvuda videokunsti ja filmikunstiteostega.

Avalöögina toome publiku ette filmitegija ning “Kunst ja film” kuraatori Jaan Toomiku lühifilmid ja videod. Näitamisele tuleb Toomiku poolt koostatud eriline kokkuvõte tema enda loomingust, mida ta ise kohapeal ka vaatajatel lahti mõtestada aitab.

KUS: Kino Sõprus
MILLAL: 14. juuni, kell 21:00

Pilet 5€ 

Voronja korternäitus XVII 

Tartus Raul Oreškini ja Kaili Kase käe all korraldatud ning kunstiarmastajate hulgas tuntust kogunud korternäitused tulevad Tallinn Art Week’i raames Tallinnasse. Korternäituse eesmärgiks on kunstiteoste loomulikumasse keskkonda toomine. Seekord rändab Ado Vabbe preemiaga auhinnatud Tartu kunstniku Huupi näitus “Plat principal” sisearhitekt Maarja Marga kodukontori seinu kaunistama.

KUS: Tatari 25-15
MILLAL: 14-15. juuni, kell 16:00-20:00

Üritus on tasuta.

Neljapäev, 15. juuni 

Koolitus-loeng: “Värvide müstiline maailm”

Sadolin kutsub kõiki Tallinn Art Week’i raames põnevale, harivale ja silmiavavalevärvitoonidest pakatavale koolitusele! Sealt saab vastuseid mitmetele küsimustele, mis on seotud värvipsühholoogiaga ning paneb sind ilmselt hetkeks kahtlema ka selles, kas oma silma on ikka kuningas?

KUS: Tallinna Lauluväljaku konverentsiruum “Cafe Gustav”
MILLAL: 15. juuni, kell 13:00-14:30

Üritus on tasuta.

Hullunud Luulemasin: Laika lahkumine

Kui kokku saavad luuletajad ning kunstnikud, siis saab sellest ainult midagi väga pöörast sündida! Vägesid juhatab luulemeister Jürgen Rooste.

Kosmilisi kogemusi on meil ennegi, aga seekord kläfivad kosmonautpeniga kaasa poeedid ja muusikud Kivi Larmola, Adam Cullen, Kalev Vapper, Erki-Andres Nuut, Jürgen Rooste, Asko Künnap …

Ei tasu aga ennast liiga mugavalt istuma sättida, sest edasi liigume Sõltumatu Tantsu Lavale Greenfield´i esitlusele.

KUS: Telliskivi loomelinnak, Vaba Lava (Telliskivi 60a, korpus C1)
MILLAL: 15. juuni, kell 18:00

Pilet 5€

Greenfield: Suvepühitsus

Hooaja viimane Greenfield, mis toimub seekord Tallinn Art Week´i raames, on tulemas luule, räpi, muusika ja tantsuga! Pärast seda paneme STL-I hooajale lõpupeoga punkti! Esinejateks on Greenfield´i sarjas end juba tutvustanud kunstnikud ja lõpudisko teeb Florian Wahl. Ujee.

Greenfield on igakuine sündmus, avatud platvorm Sõltumatu Tantsu Laval, kus eri valdkondade kunstnikud saavad üksteise töid-tegemisi näha ja kogeda.

KUS: Telliskivi loomelinnak, Sõltumatu Tantsu Lava (Telliskivi 60a, korpus C1)
MILLAL: 15. juuni, kell 19:00

Üritus on tasuta.

Kilomeeter skulptuuri Tallinnas 

Rahvusvaheline vabaõhunäitus Kilomeeter Skulptuuri toob Tallinn Art Weeki raames pealinna rea silmatorkavaid kunstiteoseid, mis pakuvad omamoodi läbilõike varasematel aastatel Rakveres ja Võrus toimunud ülimenukatelt näitustelt. Osalevad Johnson&Johnson heliteosega AUTO (2015), Flo Kasearu mastaapse teosega Jaani kirikus Maastikumaal (2014), Anastasia Parmson kontseptuaalse teosega Sirg Joon (2014), Hanna Piksarvi installatsioon Võsalipud (2016), Kristin Reiman ennast väljendama kutsuv Dušinurgalava (2014). Järgmine täismahus kmS toimub 2018. a. taas festivali sünnilinnas Rakveres.

KUS: Vabaduse väljak
MILLAL: 15. juuni, alates 19:00

Üritus on tasuta. 

Salapärane Polymer ja kunstnike residentuur kutsub Tallinn Art Week’i raames endale külla!

Polymer on ise kui suur kunstiteos, mille koridoriseintelt leiab nii meie tuntud tänavakunstnike teoseid kui ka traditsioonilisematest žanritest pärit visuaale. Lisaks on võimalik piiluda rahvusvaheliste kunstnike kodustuudiotesse, avastamaks kuidas elatakse selles huvitava ajaloo ja arhitektuuriga tehasehoones ja millist loomingut seal tehakse. Toimuvad etteasted ja tuurid, workshop’id ja näitused, installatsioonid ja performance´id.

Kell 17:00 toimub avalik loeng: arhitektuur ja avalikud ruumid

Loengut viib läbi kuraator ning Polymeri A korpuse resident kunstnik Niina-Anneli Kaarnamo.

KUS: Kultuuritehas Polymer, Ülase 16/ Madara 22
MILLAL: 15. juuni, kell 15:00 – 21:00

Üritus on tasuta.

Helikopter – koht, kus saad tutvuda Eesti põrandaaluse skeenega

No Shade tantsutöötoad ning jam session pakub kõigile võimalust sukelduda sügavale vogue ja house tantsustiilide kultuuri.

No Shade – House Session

KUS: Helikopter stuudio, Tulika 9-11
MILLAL: 15. juuni, 18:30-20:00

Pilet 5€

POOR.LIFE.CHOICES toob Tallinn Art Week’i raames publikuni kaks bändi, millesarnaseid Eesti varem näinud pole!

Jesień (Torun, PL) – noise- ja math-rock stiilist segunenud trio, milles on tunda ka kergelt jazzilikke sugemeid. Alustalaks tugevad trummilöögid ja krõbisev bass, toetamas samaaegselt nii õrna kui ka vastuoluliselt sobimatut kitarri heli.

Golebie (Poznań , PL) – Karmim pool shoegaze/ post-punk stiilist, mis haakub alt-rock meloodiaga. Külm, korisev, rabe kitarriheli ja järelkõla, mida iga shoegaze’i fänn ihkab.

POOR.LIFE.CHOICES loodi eesmärgiga muuta kohalikku muusika skenet Tallinnas. Noise-rock muusika on läänemaailmas hetkel väga kuum teema, mille viljelejaid leidub pea igas underground-muusika ringkonnas. POOR.LIFE.CHOICES on omamoodi õpetuslik ja hariv, olles samaaegselt humoorikas ja häirivalt kummaline.

KUS: Helikopter stuudio, Tulika 9-11
MILLAL: 15. juuni, kell 20:00 – …

Pilet 5€

Voronja korternäitus XVII 

Tartus Raul Oreškini ja Kaili Kase käe all korraldatud ning kunstiarmastajate hulgas tuntust kogunud korternäitused tulevad Tallinn Art Week’i raames Tallinnasse. Korternäituse eesmärgiks on kunstiteoste loomulikumasse keskkonda toomine. Seekord rändab Ado Vabbe preemiaga auhinnatud Tartu kunstniku Huupi näitus “Plat principal” sisearhitekt Maarja Marga kodukontori seinu kaunistama.

KUS: Tatari 25-15
MILLAL: 15. juuni, kell 16:00-20:00

Üritus on tasuta.

Villu Plinki ja Silja Saarepuu näitus

Tunnustatud kunstnike Silja Saarepuu ja Villu Plingi väikesed inimesed on positsioonid sisse võtnud Noblessneri laevatehase elektrijaamas.

Hoone teisel korrusel on võimalik siseneda installatsiooni,võtta seisukoht ja seista koos väikeste inimestega ka siis, kui maapind jalge all kõikuma lööb.

KUS: Noblessner, Peetri 7, Tallinn
MILLAL: 15. juuni, kell 16:00-20:00

Üritus on tasuta.

Kunstioksjon & Artist Talk Tõnis Laanemaaga

Oled oodatud Vabaduse Galeriisse Tõnis Laanemaa 80. juubelinäituse “Kunst – minu elu/ L’Art – ma Vie” raames toimuvale vestlusele ja kunstioksjonile.

Tõnis Laanemaa (1937) on aktiivse kunstnikuna tegutsenud juba enam kui pool sajandit. Enim on Laanemaa tuntud ja tunnustust pälvinud graafikuna, tema loomingusse kuulub arvukalt ka maale ning plakateid. Kunstnikutöö kõrval on ta entusiastlikult vedanud aktijoonistamise koolitusi ja endanimelist kunstistuudiot, kus ta on õpetanud ja innustanud mitmeid täna tuntud kunstnikke, arhitekte, kujundajaid ja noori kunstihuvilisi.

Kunstioksjonile tulevate teoste valik on sama lai kui kunstniku loomepalett. Oksjonile tulevad näiteks guašši- ja temperamaalid ning tuššijoonistused Kunstiinstituudi päevilt, kunstirühmituse ANK-64 perioodil loodud graafika, ja KA kunstniku värskeim looming.

Oksjoni ja näituse teoste kohta jagab kommentaare autor isiklikult!

KUS: Vabaduse Galerii, Vabaduse väljak 6
MILLAL: 15. juuni, kell 20:00

Osalemissoovist palume märku anda aadressil artinfo@galerist.works

Reede, 16. juuni 

Graafika Workshop

Graafikakoda pakub suurepärast võimalust tutvuda erinevate graafikatehnikatega ning valmistada oma elu esimene graafikateos! Graafikatöid tutvustavad meister Uku Kann ja kunstnik Inga Heamägi. Graafikateoste meisterdamisel on abiks kunstnikud Loit Jõekalda ning Evi Tihemets.

KUS: Graafikakoda, Vabaduse väljak 8
MILLAL: 16. juuni 12:00-14:00 ja 15:00-17:00

Eelregistreerimine: grete.kungla@noar.eu. 

Pilet 10€

EKKM: näituse avamine ja traditsiooniline kunstipidu

EKKM mahutab endas ohtralt väärt kunsti. Nüüd avaneb eriline võimalus minna avastama EKKM’i kõiki soppe ja nurgataguseid. Huvilised saavad tutvuda Marten Esko ja Johannes Säre koostatud ekspositsiooniga ning osaleda sellega põimitud diskussioonis. Toimub ka avalik loeng kunstiinstitutsioonide vajalikkusest. EKKM’i traditsioone järgides saab õhtu lõpetatud ühe autentse kunstipeoga!

KUS: EKKM, Põhja pst 35
MILLAL: 16. juuni, kell 18:00

Üritus on tasuta

Videokunsti eriseansid “Kunst ja film”: Piero Persello

Fookuses on režissöör Piero Persello film “The Plastic Cardboard Sonata” (2015), mis on lugu urbanistlikust üksindusest ja toob ühtlasi esile igapäevaelu mõttetuse, kuid ka selle võlud. Juhtlõnga filmi lahtiharutamiseks annab programmi kuraator Jaan Toomik.

Õhtu lõpetab muusikalise etteastega Rainer Jancis, kelle juhtimisel põimuvad helid visuaalse kunstiga.

KUS: Kino Sõprus
MILLAL: 16. juuni, kell 20:00

Pilet 5€ 

Kilomeeter skulptuuri Tallinnas

Rahvusvaheline vabaõhunäitus Kilomeeter Skulptuuri toob Tallinn Art Weeki raames pealinna rea silmatorkavaid kunstiteoseid, mis pakuvad omamoodi läbilõike varasematel aastatel Rakveres ja Võrus toimunud ülimenukatelt näitustelt. Osalevad Johnson&Johnson, Flo Kasearu, Anastasia Parmson, Hanna Piksarvi, Kristin Reiman.

KUS: Vabaduse väljak
MILLAL: 16. juuni

Üritus on tasuta. 

Villu Plinki ja Silja Saarepuu näitus

Tunnustatud kunstnike Silja Saarepuu ja Villu Plingi väikesed inimesed on positsioonid sisse võtnud Noblessneri laevatehase elektrijaamas.

Hoone teisel korrusel on võimalik siseneda installatsiooni,võtta seisukoht ja seista koos väikeste inimestega ka siis, kui maapind jalge all kõikuma lööb.

KUS: Noblessner, Peetri 7, Tallinn
MILLAL: 16. juuni, kell 16:00-20:00

Üritus on tasuta.

Laupäev, 17. juuni

Võta seisukoht! Tallinn Art Week vallutab Vabaduse väljaku.

Vabaduse väljak täitub servast servani kunstiga! Mänguline kunstiväljapanek hõlmab endas Eesti tippkunstnike uuemat loomingut ning oma tegevusi tulevad tutvustama paljud galeriid ning kunstiorganisatsioonid.

Päeva juhib Ingrid Peek (Raadio 2), muusikat mängib Aleksander Krjukov

Osalevad:

Galerii Positiiv (Tallinn), Tartu Noore Kunsti Oksjon, Tartu Kunstimaja, Galerist (Tallinn), Avangard galerii (Pärnu), Haus galerii (Tallinn), Fahle galerii (Tallinn) , NOAR (Tallinn), Okapi (Tallinn), Vana-Võromaa Kultuurikoda, MoKS  (Põlva), Eesti Kujurite Ühendus, Eesti Vabagraafikute Ühendus, Akvarellistide Ühendus, Kultuurikirjanduse väljapanek SA Kultuurileht, ;paranoia publishing group ltd.

12:00 TAW kunstipäeva Võta seisukoht avamine, vestlusring korraldajatega Eesti Kaasaegse Kunsti Keskkonnast NOAR.eu selle aasta väljapanekust ja manifestist (Kohvik-resto Wabadus  õuealal)

13:00 – 15:00 Ringkäik Vabaduse väljakul ja lähem tutvumine põnevate väljapanekutega

15:00 Vestlusring asjaosalistega. Tähelepanuväärseimaks kunstiteoseks on 2017. a. parimateks noorteks arhitektideks valitud Sille Pihlaku ja Siim Tuksami juhendusel EKA arhitektuuriosakonna tudengite Andreas Krigoltoi, Jarmo Vaiki ja Karmen Silde poolt loodud hullumeelne vabaõhu-arhitektuurilahendus 120 kraadi, mis püstitatakse vaid üheks päevaks.

16:00 saab osaleda Tallinna Kunstihoone põneval näitusetuuril “Globaalne kontroll ja tsensuur”.

16:30 Räägime filosoofiast, kunstist ja ja kuidas see kõik õnnega seotud on?

Vestlusest võtavad osa Marek Tamm (ajaloolane, toimetaja ja humanitaarteaduste populariseerija), Ringo Ringvee (luuletaja, riigiametnik, usundiloolane ja DJ ), Tiina Jõgeda (psühholoogiline nõustaja ja ajakirjanik), Andreas Trossek (ajakirja Kunst.ee peatoimetaja), Mari Kurismaa (kunstnik ja tunnustatud sisearhitekt), Kadri Uus (Eesti kaasaegse kunsti keskkonna NOAR.eu eestvedaja). Vestlust modereerib Tallinn Art Week kuraator Andra Orn

Tule võta seisu-või istekoht, kuid saa kindlasti osa!

Performance-etteasted:

  • Terve päeva vältel etendavad Suvi Nieminen, Ilona Salonen ja Sveta Grigorjeva performance’it“TRASH LAKE – Tallinn Edition”
  • Näha saab Itaalia kunstnik Ugo Piccioni installatsiooni “Dance with Life”
  • Mari Prekup ja Hannah Harkes (abistab Villem Jahu) esinevad etteastega Eesti Vabagraafikute Ühenduse väljapaneku ees

Kultuurikirjanduse väljapanekult leiab igaüks endale midagi põnevat – esindatud on teemad kunstist rahvusvaheliste suheteni ning fotograafiast haridusalaste aruteludeni.

Lisaks on Vabaduse väljaku treppide alla püstitatud näitus Eesti Kunstikoolide Liidu poolt. Ekspositsioon annab mõista, et armastus kunsti vastu ning sellest arusaamine algab juba varases nooruses. Selleks, et meie kultuur ning kunst oleksid jätkusuutlikud, tuleb noori kunstihuvilisi toetada ja väärtustada. Kunstikoolide liidu ühisnäitusel osaleb enamik kunstikoole üle kogu Eesti.

Otse vaatajate silma all valmib suur teos “Ring ringis ringi”.

Kunstikoolide kohta saab infot ja tutvuda nende loominguga, ühtlasi toimuvad erinevad töötoad.Kunstikoolide avatud töötube ja suurteose valmimist toetab materjalidega Skizze kunstitarvete kauplus.

Üritus toimub Vabaduse väljakul kell 12:00 – 20:00.

Üritus on kõigile tasuta.

ARSi Projektiruum: “Tegelt on teisiti” 

ARSi Projektiruumis toimub Siim Preimani juhitud giidituur Umbrella Grupi näitusel “Tegelt on teisiti”. Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakonna bakalaureuseõppe lõpetajaid käivitab mõte reaalsuse ja mängu märkamatu äravahetamise võimalusest. Kaisa Maasiku kureeritud näitusel osalevad kunstnikud Maris Karjatse, Madis Kurss, Hanna Samoson, Silvia Sosaar ja Ave Vellesalu. Näitus jääb avatuks 18. juunini ja seda saab külastada kell 12:00-18:00.

KUS: ARSi Projektiruum, Pärnu mnt 154 (sissepääs hoovist)
MILLAL: 17. juuni, 13:00

Üritus on tasuta.

Al Paldrok esitab KuKu klubis uut kümmet käsku

Õhtu lõpetuseks avab tuntud performance kunstnik Al Paldrok oma näituse “10 käsku” legendaarses kultuuriinimeste  kohtumispaigas KuKu klubis. Tänapäeva inimese probleemid on seotud suuresti sellega, et tegutsemisjuhised on 2000 aastat vanad ja nende “parim enne” on juba ammu möödas. Piibli eeskujul saadab käske kirjaoskamatutele mõeldud visualiseering. Igal juhul annab kunstnik kaasa 100% garantii, et õnne valem töötab, kui käske eranditult ja vastuvaidlematult järgida.

“10 käsku” ehk Kaasaegsed Ellujäämise Reeglid.

KUS: KuKu klubi, Vabaduse väljak 8
MILLAL: 18. juuni, kell 20:00

Üritus on tasuta. 

ISOLA / Diverse Universe

Südaööl algab ISOLA, mis on alternatiivklubi skene peokorraldajate poolt lootud unistuste pidu, kus sisu ja vorm olevikus eksisteerivad.

LINE-UP

00:00 – 03:00 KATJA ADRIKOVA
03:00 – 06:00 MIHKEL MARIPUU
06:00 – 08:00 DOMNINA
08:00 – 10:00 ANDREY VISHNEVSKY
10:00 – 12:00 DJ TEKK
12:00 – 14:00 MINA OLIN JUHAN VIIDING
14:00 – 16:00 DJ NON GRATA

16 tundi kestva maratonpeo esinejate nimekirjas on kohaliku underground’i parimad DJ’d, kes jagavad tummiseid ja tumedaid helisid kunstnike poolt lootud omapärases keskkonnas. Pidu ühendab omavahel nii muusikat, valgust, arhitektuuri kui kunsti.

Esitletakse installatsioni, mis on inspireeritud “Force Majeure” dokumentaalist, mis püstitab küsimuse: kuhu kunst teel on? (rež. Universumi Meister)

Valgus- ja videokunstnik: Yus Visuals.

Maratonpidu lõpeb NON GRATA performance’ga Noblessner Diverse Universe.

KUS: secret location
MILLAL: 00:00

Pilet 5€

Villu Plinki ja Silja Saarepuu näitus

Tunnustatud kunstnike Silja Saarepuu ja Villu Plingi väikesed inimesed on positsioonid sisse võtnud Noblessneri laevatehase elektrijaamas.

Hoone teisel korrusel on võimalik siseneda installatsiooni,võtta seisukoht ja seista koos väikeste inimestega ka siis, kui maapind jalge all kõikuma lööb.

KUS: Noblessner, Peetri 7, Tallinn
MILLAL: 16. juuni, kell 12:00-20:00

Üritus on tasuta.

Pühapäev, 18. juuni 

Avastusretk kunstnike stuudiotesse 

Kas sina tead, milline näeb välja kunstniku “kontor” ehk stuudio? Või mis kunstnikke inspireerib? Miks kunst õnnelikuks või õnnetuks teeb? Kõik need ning paljud teised küsimused saavad vastuse pühapäeval, kui koostöös Eesti Kunstnike Liiduga avatakse kõigile huvilistele stuudiote uksed. Kunstnikud tutvustavad külalistele oma igapäevaseid töid ning tegemisi. Avastada saab Tõnis Laanemaa, Tiiu Kirsipuu ning Kristiina Ulase ateljeesid.

KUS: Vabaduse väljak 6
MILLAL: 18. juuni, algusega kell 12:00 ja 13:00

Eelregistreerimine: grete.tiigiste@noar.eu

Pilet 5€ 

Brunch EKKMis – autorid letis! 

Mõnusaks järjeks stuudiote külastamisele saad päeva jätkata EKKM’i kohvikus ja õuealal – sealt leiad nii kehakinnitust kui ka mõnusa seltskonna, ehk kõik, mis ühe ideaalse pühapäeva juurde kuuluma peab! Kohal on ka EKKM’i juhataja Marten Esko ja fotokunstnik Johannes Säre, kes oma töö telgitagustest juttu teevad.

KUS: EKKM´i kohvik, Põhja pst 35
MILLAL: 18. juuni, kell 12:00 – 17:00

Performance Festival Noblessneri sadamalinnakus 

Omajagu vastuoluline ja kohati lausa kurikuulus performance-kunst on žanr, mis aastakümneid terves maailmas kõmu tekitanud. Aga mis asi see performance üldse täpselt on, mida see endast kujutab ja kuidas seda mõistma peaks? Tule kohale ja saa teada!

Üles astuvad performance-kunstnikud nii Eestist kui välismaalt. Oma teostega esinevad Risto Puurunen (FI), Juho Pösilö Pöysti (FI), Hyunji Park (KR), Nathaniel Hendrickson (US), Disco Tiger aka Junnu Savolainen (FI),  Huisi He (US/CHN), Steve Vanoni (US/EST) Non Grata (X): Anonymous Boh, Devil Girl, Hobo, Albino ning Trippy.

KUS: Noblessner, Peetri 7, Tallinn
MILLAL: 18. juuni, kell 16:00 – 18:00

Üritus on tasuta. 

LISAKS / LAST BUT NOT LEAST

Edward von Lõnguse Euroopa-tuuri stardipauk

Eesti tuntuim ja salapäraseim tänavakunstnik Edward von Lõngus valmistub Euroopa-turneeks, mis viib elu esimesele välisreisile värvikad ning eht-eestlaslike supervõimetega varustatud tegelaskujud, kes on ligikaudu Eesti Vabariigi eakaaslased. Enne Euroopasse suundumist aga ootavad neid TAW raames ees mitmekülgsed seiklused Tallinna tänavatel.

KUS: Tallinn
MILLAL: Stay tuned! Vihjed: www.restartreality.ee

Üritus on tasuta.

Läbi kogu nädala toimuvad näitused erinevates galeriides ning muuseumides. Lisainfot leiad Tallinn Art Weeki kodulehelt.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri