Jaga seda postitust

Vaata, milliseid kiiksuga kohti Eestis rännates võib näha

EASi Turismiarenduskeskus valis välja kuus vähetuntud veidrat kohta, mida tasub Eestis sel suvel kindlasti oma silmaga näha.

Sarapiku talu maisilabürint

Sarapiku talu maisilabürint. F: Raivo Laanes

Jõgevamaal asuvas Sarapiku talus valmib igal suvel uue mustriga hiiglaslik maisilabürint. Suve teiseks pooleks kasvavad maisitaimed täiskasvanud inimestest kõrgemaks ning maisirägastikust, kus on palju ristuvaid käike, tuleb leida üles kontrollpunktid ning lõpuks leida ka väljapääs. Vaata lähemalt!

Rõuge pesapuu vaatetorn

Rõuge pesapuu. F: Martin Mark

Võrumaal asuv 30-meetrine Rõuge pesapuu vaatetorn meenutab välimuselt kahe linnupesaga puud. Arhitekt Karmo Tõra poolt loodud torn on pilkupüüdev ka öösiti, mil süttivad torni tüve, vaateplatvormideks olevaid “linnupesi” ja torni tippu kroonivat “kuldmuna” valgustavad erivärvilised tuled. Torni tipust avanevad maalilised vaated Ööbikuorule ja ülejäänud Võrumaale. Ööpäev ringi avatud torni ülemine vaateplatvorm asub 27 meetri kõrgusel, ent lapsed saavad ronida madalamal asuva platvormi peale või vaadelda vahvat valgusmängu eemalt. Vaata lähemalt!

Ohessaare tuulik

Ohessaare tuulik. F: M. Kivimaa.

Kui paljud meist saavad öelda, et on veetnud öö tuulikus? Saaremaal Sõrve säärel, Ohessaare panga vahetus läheduses ja mererannast 100 meetri kaugusel pakub romantilist elamusmajutust pukktuulik, mille teisel korrusel on magamistuba ning esimesel korrusel puhkeruum pikutamiseks ja einestamiseks. Vaata lähemalt!

Otepää kivilabürint

Otepää kivilabürint on endise hiiemäe osa ja tugevalt maaenergiaga laetud väepaik. Labürint koosneb kuldlõike spiraalist ja Chartres’i labürindist. Kui spiraal andvat rahu ja tasakaalu inimese närvisüsteemile, siis labürindis mõjutavat inimkeha paralleelselt kaks jõudu – maakiirgus ja kosmiline kiirgus. Aastaringselt kasutatav labürint on Prantsusmaal Pariisi lähistel asuva maailmakuulsa Chartres’i labürindi koopia ja koosneb 11 rajast, on 11 meetrit lai ja 500 meetrit pikk. Vaata lähemalt!

Eesti Huumorimuuseum

Raplamaal asuva omamoodi muuseumi tegevuse eesmärk on huumoritemaatika kogumine, säilitamine ja eksponeerimine, huumoriõhtute, karikatuuride ja saržide töötubade korraldamine ning kõik muu, mis on seotud huumoriga, eelkõige Eesti huumoriga. Vaata lähemalt!

Kurese muinasküla

Kurese muinasküla. F: MTÜ Kultuuripärandi Hoidja

Muinasaegse struktuuriga mahajäetud Kurese sumbkülast on leitud Pärnumaa teadaolevalt vanim kalme, mille vanust arvestades asustati küla enam kui 1000 aasta tagasi. Ümbruskonnas on maalilised vaated igas suunas ning endisaegsed varemed erinevat tüüpi külaehitistest – majadest, kaevudest, keldritest ja kiviaedadest, kus kõikjal on ehitusmaterjaliks kasutatud paekivi. Vaata lähemalt!

Tuhandeid teisi sündmusi ja paiku, mida Eestis külastada, leiab aadressilt puhkaeestis.ee.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri