Jaga seda postitust

VAATA SALASÕNU: Lennujaamade wifi-võtmeid jagav mobiilirakendus on tõusnud maailma üheks populaarsemaks reisiäpiks

Lennujaamades aja surnuks löömine on tüütu. Abiks on internet, aga suur osa maailma lennujaamadest pole sugugi nii helded nagu Tallinna lennujaam, et jagab vabalt ja tasuta veebiühendust.

Tihtipeale tuleb sisse logida lennujaama veebivõrku, kus ühendust antakse näiteks ainult paariks tunniks. Samas on saadaval ka kõikvõimalikud wifi-ühendused, aga nende salasõna ei saa kusagilt teada.

Reisiblogija ja arvutispetsialist Anil Polat on loonud veebikaardi, millele on märkinud suure osa maailma tähtsamatest lennujaamadest. Klikates lennujaama märgile ilmub teave selle kohta, kus lennujaamas wifi-ühenduse piirkond on (näiteks mõnes lounge’is või mõne konkreetse värava juures) ja mis on selle salasõna. Kui veebiühendus on vaba, siis on ka see märgitud.

Polat loodab ise kunagi läbi sõita kõik maailma riigid, aga wifi salasõnad pole loomulikult ainult tema kokku kogutud. Neid saadavad talle ka teised rändurid.

Populaarne rakendus

Polat peab blogi nimega foXnoMad ja wifi-paroolidest tegi ta ka mobiilirakenduse WiFox. Eile kirjutas Polat oma blogis, et see on saanud äärmiselt populaarseks ja tõusnud App Store’i seitsme populaarseima reisirakenduse hulka. Äpp maksab paar eurot.

“Augustis 2016 avaldasin iPhone’ile esimese versiooni WiFoxist, offline-kaardist lennujaamade wifi-ühendusest ja lounge’ide salasõnadest kõikjal maailmas. Kuu aega hiljem tuli välja WiFoxi Androidi versioon. Selle aja jooksul on WiFox olnud ülesmäge liikuv rakendus Google Plays ja populaarsuselt seitsmes iOS-ile tehtud reisiäpp,” kirjutas ta.

Nüüdseks on rakendus rohkem kui 30 keeles. Sellest on kirjutanud paljud maailma ajalehed ja ajakirjad, näiteks Mashable, lifehacker, TIME, The New York Times.

WiFoxis on ära toodud teave 920 lennujaama wifi-ühenduse ja salasõnade kohta. Polati sõnul värskendab ta teavet pidevalt ja lubab ka rakendust kogu aeg paremaks muuta.

Vaata WiFoxi kohta Google Playst ja App Store’ist.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri