Jaga seda postitust

Vaheajal on muuseumides ja raamatukogudes laste ja noorte festival

Sügisesel koolivaheajal, 21. oktoobrist 5. novembrini on kõik pered koos lastega oodatud laste ja noorte muuseumidefestivalile “Avatud mänguväljad”.

Festivali selleaastane teema on “Mängult või päriselt”. Väiksemad muuseumisõbrad uurivad mängulises võtmes, mis on näitusel päris ja mis mitte, suuremad külastajad saavad mõtiskleda ka teema filosoofilisema poole üle.

Festivali programm hõlmab ka venekeelseid üritusi. Festivalile pääseb muuseumipiletiga. Osa üritustest on tasuta.

Selleks, et festival oleks veelgi kättesaadavam, on tehakse koostööd Lastekaitse Ühinguga, et ka vähekindlustatud pered saaksid võimaluse koos muuseumides mängida.

Ürituse korraldaja Jelena Tšekulajeva sõnul on festival peredele heaks ajendiks koos huvitavalt ja lõbusalt aega veeta. Mängujuhised suunavad vanemaid ja lapsi näitusi avastama ja omavahel erinevatel teemadel arutama, mis arendab lapse ja vanema vahelist suhet.

Festivali Tartu koordinaator, Tartu Ülikooli loodusmuuseumi pedagoog Karin Pai lisas, et ettevõtmise teine eesmärk on innustada lapsi ja noori muuseume külastama, et nad näeksid, millised põnevaid ja harivaid võimalusi pakuvad muuseumid ning leiaksid muuseumidesse tee ka edaspidi.

Festivalil osaleb kokku üle 35 muuseumi Eesti eri paigus. Festivali põhiprogrammi raames on Tallinna, Tartu ja Pärnu muuseumides kasutusel spetsiaalselt festivali tarbeks loodud mängujuhised, mida saab kasutada külastajatele sobival ajal.

Mängud on erineva keerukuse astmega. Mõeldud on kõigile alates väikelastest kuni noorukiteni. Kokku on neli taset: tase I – tegevuskaardid kuni 3aastastele; tase II – mängujuhis 4-6aastastele; tase III – mängujuhis 7-10aastastele; tase IV – mängujuhis 11-14aastastele.

Festivali paralleelprogrammi raames toimub Lastejaama otsimismäng ning sündmused Tallinnas, Tartus, Paldiskis ja Haapsalus. Festivali programmiga on võimalik tutvuda www.avatudfestival.ee.

Korraldaja: Elamusõppe Labor MTÜ

Toetavad: Eesti Kultuuriministeerium, Tallinna Kodurahuprogramm, Eesti Kultuurkapital, Tallinna Kesklinna Valitsus ja Pärnu linn. Festivali koostööpartnerid on Eesti Lastekirjanduse Keskus, OÜ ADM Interactive, AS Kaubamaja ning meediapartner Lastejaam.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri