Jaga seda postitust

Väikepruulijad planeerivad Tallinna Kalamaja servale uut pruulimisfestivali

Kümnete väikeste pruulikodade eestvedamisel sünnib eeloleval suvel Eestisse uus käsitööõlle, -veini ja -siidrifestival, mis tutvustab kohalike väikepruulijate toodangut. Eesti Väikepruulijate Festivali eesmärk on tuua kokku kõik Eesti kvaliteetsed väiketootjad ja näidata nende tegemisi laiemalt.

Eesti Väikepruulijate Liidu juhatuse liige Gristel Tali soovitab juba täna kõigil huvilistel broneerida oma kalendrites juulikuu teine nädalavahetus, sest taoline kohaliku väikepruulimise festival on Eestis esmakordne ja seetõttu pakub üritus rohkelt põnevust.

“Oleme mitmel aastal hoogu võtnud ja tuleme lõpuks sel suvel välja tõeliselt elamusterohke festivaliga, mille eesmärgiks on tutvustada kodumaa parimate pruulijate toodangut ja traditsioone,” kirjeldas Tali, kelle hinnangul on nii käsitööõlle kui ka käsitööveinide ja -siidrite kultuur Eestis viimaste aastate jooksul silmapaistva taseme saavutanud.

Käsitööõlle, -veini ja -siidri festivalile on oodata kõiki Eesti väiketootjaid, kelle toodangut saavad külastajad kohapeal maitsta ja võrrelda.

Tali sõnul on korraldajate eesmärk tõsta festivali fookusesse kvaliteetne käsitöötoodang ja tuua välja, kui palju põnevaid väiketootjaid meil Eestis tegutseb, kes turgu oma eriliste maitsetega rikastavad.

“Eesti väiketootjad on end tõestanud maailmas väga kvaliteetsete käsitööjookide tegijana. Kuna aga tegemist on eksklusiivse ja keskmisest mõnevõrra kallima toodanguga, pakub festivali formaat huvilistele võimalust degusteerida põnevaid maitseid väikestes kogustes,” selgitas Tali.

Eesti Väikepruulijate Liidu juhatuse liikme sõnul on liidu üheks tegevuseks just alkoholi tarbimiskultuuri tõstmine ja võitlus alkoholi liigtarbimise vastu ning seda põhimõtet järgib tema sõnul ka suvine festival.

“Me ei näe alkoholiteemalise festivali korraldamises ka vastuolu poliitiliste püüetega alkoholitarbimist piirata. Vastupidi, Eesti väikepruulijate toodang on mõeldud maitseelamuste pakkumiseks,” tõi Tali välja.

Lisaks Eesti põnevaimate käsitööjookide degusteerimisele saavad festivalil osalejad võtta osa ka käsitööjookide ja pruulimisega seotud koolitustest, mille kohta liit peagi täpsemat infot jagab.

Eesti Väikepruulijate Festival on 6. ja 7. juulil Tallinnas Balti jaama turu Õhtuväljakul.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri