Jaga seda postitust

VÄIKSE LAPSEGA LENNUKIS: Kuidas vältida stressirohket reisi?

Imikuga või väikse lapsega reisimine võib olla stressirohke, aga ei pruugi. Aegsasti valmistudes tasub mõelda mitmele olulisele asjale.

lapsega reisil

F: Pixabay.com

Sarah Willingham on nelja alla seitsmeaastase lapse ema, kelle sõnul arvatakse, et lastega reisimine on kallis ja stressirohke. Tema aga armastab lastega reisida ja nii ei arva. “Lubab teile, et see ei pea nii olema,” lausus ta Skyscannerile antud videointervjuus.

Willinghami lihtsad, aga kasulikud reisinipid lastega reisimiseks on järgmised.

Nutiseade

Võta lennukisse kaasa nutitelefon või tahvelarvuti. Isegi, kui lennukis on pardameelelahutus (ekraanid seljatugede sees, kust saab vaadata filme, kuulata muusikat ja mängida lihtsaid mänge). Veendu, et nutiseadmed on laetud ja oled sinna laadinud ka oma laste lemmikfilmid, telesaated ja mängud. See päästab su stressirohkest lennureisist. Igapäevaelus pole nutiseadme andmine lastele igavuse peletamiseks kõige parem idee, aga lennukis võib ehk ajutiselt silma kinni pigistada.

Üllata kingitusega

Võta salaja kaasa mõned oma laste lemmikmänguasjad ja paki need kingitusteks. Kui lastega tekib reisil probleeme, on õige aeg need välja võtta – lapsed seda ei oota ning see on neile tore üllatus. “Luban sulle, et see tõeline elupäästja,” ütleb Willingham.

Padi on lennukis oluline

Võta kaasa väike padi. Kõigile meeldib magades toetada pea padjale, lastele muidugi ka. Kui tahad, et laps magaks hästi ja pikalt, on padi heaks abiliseks.

Komm, lutt ja joogipudel

Väikestele lastele on lennates ebameeldivaks kogemuseks kõrvade lukustumine ja sellest tekkiv valu. Neile võib olla raske selgitada, et siis tuleb neelatada. Lihtsam on anda neile näiteks pulgakomm või nn lutsukomm (mida pakutakse ka lennukites), mis paneb lapse neeletama, sest nende süljenäärmed hakkavad tööle. Imikule tuleks aga anda juua, sest siis ta neeletab ja kõrvad pole enam lukus. Kõrvade lukustus tekib siis, kui lennuk muudab kõrgust.

Loe ka sellest, mis saab siis, kui laps lennukis sünnib.

Kui väikse lapsega lennukisse lubatakse?

Eri lennufirmade reeglid erinevad. Enamik seab piiriks, et laps peab olema vähemalt 14 päeva vanune, et teda lennureisile kaasa võtta. Kindlasti tasub seda enne reisileminekut järele uurida, et lennule registreerimisel halba üllatust ei tule.

Mis vahe on lennufirma jaoks imikul ja lapsel?

Jällegi võivad reeglid firmades erineda. Enamiku puhul peetakse imikuks alla kaheaastast last. Sellest vanemad (kuni 16) on lapsed. Uuri ka see enne lendu broneerides ja ostes järele.

Vaata Skyscannerist, millised on tuntumate lennufirmade lisatasud ja regulatsioonid lapsega lennates.

Lennufirmade pagasimaksude kohta loe siit.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri